Casillas: Vyhrát Ligu mistrů je víc než mistrovství světa

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 5. 2014 11:09
Kapitán Realu Iker Casillas si oddechl, že jeho spoluhráči napravili chybu, kterou udělal před gólem soupeře.
Iker Casillas slaví se svými spoluhráči triumf v Lize mistrů.
Iker Casillas slaví se svými spoluhráči triumf v Lize mistrů. | Foto: Reuters

Lisabon - Vyhrát Ligu mistrů je větší úspěch než vyhrát mistrovství světa. Tvrdí to kapitán a brankář fotbalistů Realu Madrid Iker Casillas, který jako jediný z týmu pamatuje předchozí triumf v prestižní klubové soutěži v roce 2002.

O to větší radost měl, když po dlouhých 12 letech mohl pozvednout cenný pohár znovu nad hlavu po výhře 4:1 po prodloužení nad Atléticem Madrid. Zároveň si oddechl, že jeho spoluhráči napravili chybu, kterou udělal před gólem soupeře.

"Vyhrát Ligu mistrů je víc než vyhrát mistrovství světa," prohlásil Casillas, který před čtyřmi lety dovedl Španěly k triumfu na šampionátu v JAR.

"Je to neskutečná radost. Zvláště když se nám povedlo vyhrát po tak dlouhé době. Je to velké privilegium udělat radost milionům lidí. Myslím, že jsme si zasloužili stát se králi Evropy," dodal.

"Ukázali jsme kuráž, oddanost, sílu"

Real v posledních třech sezonách vždy prošel do semifinále Ligy mistrů, ale finále mu unikalo. "Byli jsme vždy tak blízko, ale chyběl poslední krok. Tentokrát to vyšlo. Ukázali jsme kuráž, oddanost, sílu, nevzdali jsme se a odměnou nám je desátý triumf v Lize mistrů, což je něco neuvěřitelného," připomněl Casillas, že Real je nejúspěšnějším týmem soutěže.

Sám byl u předchozího triumfu, kdy jako nezkušený mladík musel ve finále s Leverkusenem naskočit v 68. minutě do branky místo Césara Sáncheze a skvělým výkonem pomohl udržet výhru 2:1. V sobotu mohl být Casillas smutným hrdinou, když špatně vyběhl a Atlético z toho vytěžilo šťastný gól po hlavičce Diega Godína.

"Dostali jsme absurdní gól, který nás srazil. Byla to chyba a cítil jsem se za to zodpovědný. Ale takový je fotbal. Hlavní bylo, že jsme to nevzdali a v závěru zaslouženě vyrovnali," prohlásil Casillas, který autorovi vyrovnávací branky Sergiu Ramosovi vřele děkoval velkým objetím i polibkem na tvář.

Ramos: Gól je pro všechny fanoušky

"Iker měl velkou radost. Objal mě a řekl, že jsem mistr, zkur.. mistr," uvedl po utkání Ramos, který potvrdil svou neskutečnou střeleckou formu posledních týdnů. Zatímco za celou předchozí kariéru se mu nepovedlo dát za sezonu více než šest branek, teď to dokázal v posledních sedmi zápasech. V předchozím průběhu sezony se přitom trefil jen jednou.

"Tenhle gól je nejdůležitější ze všech, které jsem kdy dal. Není to však jen můj gól. Je to gól pro všechny fanoušky Realu, moji rodinu a ty, co nás podporovali," prohlásil Ramos. "Je to neskutečná satisfakce za celou sezonu a za to, jak jsme ve finále bojovali až do konce. Zapsali jsme se do historie. Je to nepopsatelný pocit," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy