Carrol hattrickem zaskočil Arsenal, ten tak má jen bod

9. 4. 2016 15:45
Arsenal těsně před první půlí utkání 33. kola anglické Premier League ztratil náskok a po přestávce s West Hamem dokonce zachraňoval alespoň remízu 3:3. Za všechno může útočník Andy Carrol, který nasázel do sítě Gunners hattrick.
Andy Carroll slaví gól West Hamu
Andy Carroll slaví gól West Hamu | Foto: Reuters

Londýn - Ani vedení 2:0 nestačilo. Arsenal těsně před první půlí utkání 33. kola anglické Premier League ztratil náskok a po přestávce s West Hamem dokonce zachraňoval alespoň remízu 3:3. Za všechno může útočník Andy Carrol, který nasázel do sítě Gunners hattrick během osmi mnut.

Uzdravený brankář Petr Čech podruhé za sebou zůstal jen na lavičce "Kanonýrů". Třetí Arsenal opět ztratil v boji o titul, v tabulce ztrácí deset bodů na vedoucí Leicester a tři na druhý Tottenham.

"Jestli máme stále příležitost vyhrát titul? Nevím. Dneska jsme si to ještě ztížili, ale bez ohledu na to musíme bojovat až do konce a dosáhnout co nejvyššího umístění," uvedl kouč Arsenalu Arséne Wenger.

Arsenal poslal do vedení v 18. minutě Özil a za čtvrt hodiny po další přihrávce mladíka Iwobiho zvýšil Sánchez. Těsně před pauzou ale Carroll dal během 160 vteřin brankáři Ospinovi dva góly a na začátku druhé půle sedmadvacetiletý útočník dokonal hattrick. V 70. minutě zajistil hostům alespoň bod stoper Koscielny. Šestý West Ham doma počtrnácté v řadě neprohrál a vyrovnal klubový rekord.

"Jsem moc pyšný na svůj tým, že jsme se ještě do přestávky vrátili a ve druhé půli byli lepší než soupeř. Byli jsme úžasní, jediná věc, která mě mrzí, je výsledek," uvedl domácí kouč Slaven Bilič.

Mistrovská Chelsea prohrála na stadionu Swansea 0:1 a v patnáctém zápase pod dočasným trenérem Guusem Hiddinkem poprvé nebodovala. Utkání ve Walesu rozhodl ve 25. minutě Islanďan Sigurdsson jedenáctým ligovým gólem v ročníku. "Blues" zůstávají na desátém místě.

Poslední Aston Villa bez útočníka Libora Kozáka doma podlehla nováčkovi Bournemouthu 1:2 a po osmé porážce za sebou má už jen teoretickou šanci na záchranu. Birminghamský tým ztrácí pět kol před koncem na nesestupové pozice 15 bodů, takže v případě jakékoli další ztráty Premier League opustí.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

West Ham United - Arsenal 3:3 (44., 45.+2 a 52. Carroll - 18. Özil, 35. Sánchez, 70. Koscielny), Aston Villa - Bournemouth 1:2 (85. Ayew - 45.+2 Cook, 74. King), Crystal Palace - Norwich 1:0 (68. Puncheon), Southampton - Newcastle 3:1 (4. Long, 38. Pellé, 55. Wanyama - 65. Townsend), Swansea - Chelsea 1:0 (25. Sigurdsson), Watford - Everton 1:1 (45.+3 Cholevas - 45.+1 McCarthy), Manchester City - West Bromwich 2:1 (19. Agüero z pen., 66. Nasri - 6. Sességnon).