reklama
 
 

Čapek nekomentuje. Je to dobré pro mě i pro redakci, říká

9. 9. 2014 6:00
Pavel Čapek v rozehrané sezoně nekomentuje prakticky žádné fotbalové zápasy. Proč?

Praha - Pavel Čapek v rozehrané sezoně nekomentuje prakticky žádné fotbalové zápasy, přednost za mikrofonem dostávají mladší kolegové. Spekulace o konci jeho dlouholeté komentátorské kariéry jsou ale liché.

"Nic takového, momentálně se více věnuji moderování ve studiu, nikde však nebylo řečeno, že s komentováním zápasů končím. Tak to postavené není," řekl serveru Aktuálně.cz redaktor České televize.

Před pár týdny se věnoval komentáři z mistrovství světa ve veslování, při fotbalovém mači jej však jeho příznivci i odpůrci po světovém šampionátu neslyšeli. Bude takový stav trvat i nadále, nebo se Čapek vrátí na obvyklý post se začátkem skupinové fáze Ligy mistrů?

Čapek: Mám spoustu jiné práce

"Žádný konkrétní plán v tomhle nemáme, nikdo na mě netlačí ani jedním směrem. Nyní to opravdu neřeším, mám spoustu jiné práce," dodal Čapek, který v České televizi šéfuje fotbalové sekci a pomáhá rozjet nový dramaturgický formát fotbalu.

Na momentální přestávce v komentování fotbalových zápasů se prý dohodl s výkonným ředitelem ČT Sport Jiřím Ponikelským a šéfkomentátorem Robertem Zárubou.

"Nebylo to ani jejich, ani mé vlastní rozhodnutí. Prostě jsme se na tom shodli. Myslím si, že je to teď dobré jak pro mě, tak pro celou redakci," vysvětlil Čapek, který ve sportovní redakci České televize působí od roku 1980.

Záruba: Čapkovi zůstávají jiné sporty

Rozhodnutí potvrdil pro Aktuálně.cz také Záruba. "Pavel nějaký čas nebude komentovat fotbal, samozřejmě mu zůstávají jiné sporty, jako je veslování nebo klasické lyžování. Co se týče fotbalu, bude se více věnovat roli hostitele ve studiu," uvedl populární hokejový komentátor.

Změna Čapkovy role podle něj do jisté míry souvisí s ostrou kritikou, která se snesla na komentátora a jeho výkony po světovém šampionátu ve fotbale. Kromě fanoušků si na projev nejzkušenějšího z mužů za mikrofonem stěžovali také radní České televize.

"Samozřejmě že je to jedna z příčin. Když vám po třiceti letech někdo začne říkat, že to děláte špatně, není to ta nejlepší pobídka k tomu, dělat to dál," vysvětlil Záruba.

"Nejsem žádný arogantní hlupák"

Sám Čapek rovněž kritiku vnímal. "Člověk se snaží vnímat vše a brát si ponaučení. Nejsem žádný arogantní hlupák, který by nedokázal přijmout kritiku nebo jiný názor. Zamyšlení určitě proběhlo, nejsem však člověk, který by dělal nějaké unáhlené závěry a rozhodnutí," řekl komentátor. Kdy zase uslyšíme Pavla Čapka komentovat fotbalové utkání, je tedy otevřené.

Každopádně více příležitostí v úvodu podzimní části sezony dostávají kromě nejoblíbenějšího fotbalového komentátora Jaromíra Bosáka ostatní členové týmu Vlastimil Vlášek, David Kozohorský, Jiří Štěpán a David Kalous.

autor: Aleš Vávra | 9. 9. 2014 6:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama