Slavný kung-fu kop, parádní góly i kuriózní reklamy. Cantona dnes slaví padesátiny

Ericu Cantonovi je dnes padesát let. Ve videogalerii se podívejte na jeho zásadní kariérní momenty.
Eric Cantona dal za svoji kariéru mnoho krásných gólů. Podívejte se na některé z nich.
Cantona byl také úspěšným exekutorem pokutových kopů, přičemž si tyto situace i velmi často sám připravoval.
V zápase proti Crystal Palace byl vyloučen a následně neunesl pokřikování jednoho z fanoušků, tak mu názorně předvedl, co si o něm myslí. Nakopl ho.
Mimo krásných gólů měl Cantona na svědomí i řadu "blikanců".
Foto: ČTK
Jakub Martinovský
24. 5. 2016 6:00
Padesátiny dnes slaví bývalý francouzský fotbalista Eric Cantona. Nejvíce se proslavil v Manchesteru United, se kterým během pěti let získal čtyři ligové tituly a dvakrát byl vyhlášen nejlepším fotbalistou Anglie. Byl známý také svými výstřelky na hřišti, kvůli kterým nevydržel v ostatních klubech příliš dlouho. Věnoval se také herectví. To vše si můžete připomenout ve videogalerii.

Praha - Padesáté narozeniny dnes slaví bývalý francouzský fotbalista Eric Cantona. Tento svérázný fotbalista s brilantní technikou se nejvíce proslavil v Manchesteru United, se kterým během pětiletého působení získal čtyři mistrovské tituly a dvakrát byl vyhlášen nejlepším hráčem Anglie.

V ostatních klubech nevydržel příliš dlouho, protože neměly pochopení pro jeho výstřelky na hřišti, kterých se mimo skvělých fotbalových akcí dopouštěl v hojné míře. Jednou zaútočil dokonce na diváka, kterého kung-fu kopem nakopl poté, co byl rozhodčím vyloučen. 

Mimo fotbalu se věnoval také herectví, kdy si zahrál v několika reklamách s fotbalovou tématikou. Dostal i roli ve filmu Hledá se Eric, kde ztvárnil sám sebe. Krásné góly, jeho výstřelky na hřišti a herecké schopnosti si můžete prohlédnout v naší videogalerii. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy