Fuchs by chtěl přesedlat z fotbalu na ten americký. Má velkou šanci, říká legenda New Yorku Giants

David Janeczek David Janeczek
2. 11. 2016 15:49
Bývalý kapitán rakouské fotbalové reprezentace Christian Fuchs je v soukromém životě velkým fandou amerického fotbalu a konkrétně týmu New York Giants. Třicetiletý levý obránce je smluvně vázán s úřadujícím anglickým fotbalovým mistrem z Leicesteru do konce června roku 2019, ale po vypršení probíhající smlouvy by se rád představil také v NFL právě v dresu Giants na pozici kickera.
Christian Fuchs.
Christian Fuchs. | Foto: Reuters

Praha – Napodobí Christian Fuchs legendárního Michaela Jordana? Levý obránce Leicesteru se totiž po konci fotbalové kariéry chce stát hráčem amerického fotbalu. Bývalý kapitán rakouské reprezentace tedy chce podobně jako Jordan zkusit i další sport na profesionální úrovni. Jordan totiž hrál na nejvyšší úrovni vedle basketbalu také baseball.

Ale zpátky ke třicetiletému levému obránci Leicesteru. Bývalý hráč německého Schalke má z fotbalu, jak ho známe v Evropě, logicky kvalitní kopací techniku a dlouhý nákop, který by v americkém fotbale využil na pozici takzvaného kickera. Nejlépe v týmu New York Giants, kterému Fuchs velmi fandí.

Stane se z Fuchse kicker?

Člen speciálního týmu má za úkol v úvodu zápasu nakopnout míč ze své třicetiyardové lajny do co možná největší vzdálenosti na soupeřovu polovinu. Ale tím kickerova úloha v týmu nekončí. Fuchs by také ze své pozice kopal takzvané extra pointy, které mají hodnotu jednoho bodu a útočící tým se k této herní situaci dostane poté, co položí touchdown. A také takzvané field goaly, tedy kopy, které vyplynou během hry a mají hodnoty tří bodů. Kicker má tedy za úkol rozehrávat a trefovat háčko, kterému se v terminologii amerického fotbalu říká branka.

Podívejte se na Fuchsův kop, kterým by se v NFL neztratil.

Do roku 2019 ještě fotbalistou

Jenže pokud Fuchs dodrží smlouvu s Leicesterem, tak může změnit svou profesi nejdříve na konci června 2019. "Nyní budu ještě dva nebo tři roky v Leicesteru, ale potom je možné vše," přemýšlí nad budoucností v NFL Fuchs. "Samozřejmě o tom, že se prosadím, jen sním, ale kdybych tomu ani trochu nevěřil, tak se to nikdy nestane," dodává Fuchs.

Fuchs rovněž přiznává, že o myšlence změnit sportovní odvětví přemýšlí už delší čas. "Už jsem plánoval, že se připojím k týmu New York Giants, ale nakonec jsem prodloužil s Leicesterem, protože jsem u Lišek šťastný a spokojený, takže jsem prodloužil smlouvu."

Sebevědomý plán podpořila i legenda

Fuchsovy plány se mohou zdát přece jen nepravděpodobné, ale určitá šance, že by se mohl sympatický Rakušan prosadit i v jiném sportu, žije. Zvlášť poté, co trénoval s legendou Giants Osim Umenyiorou. "Má nejsilnější levou nohu, jakou jsem viděl. Myslím, že má opravdu reálnou šanci se prosadit," komentoval setkání s Fuchsem Umenyiora.

A právě při setkání obou sportovců se povedlo Fuchsovi trefit branku pro americký fotbal z 55 yardů (50 metrů). Na takovou vzdálenost se v NFL trefují opravdu jen ti nejlepší. "Snažil jsem se opravdu moc a Osi byl opravdu oslněn mým kopem," uzavřel Fuchs. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy