Fuchs by chtěl přesedlat z fotbalu na ten americký. Má velkou šanci, říká legenda New Yorku Giants

David Janeczek David Janeczek
2. 11. 2016 15:49
Bývalý kapitán rakouské fotbalové reprezentace Christian Fuchs je v soukromém životě velkým fandou amerického fotbalu a konkrétně týmu New York Giants. Třicetiletý levý obránce je smluvně vázán s úřadujícím anglickým fotbalovým mistrem z Leicesteru do konce června roku 2019, ale po vypršení probíhající smlouvy by se rád představil také v NFL právě v dresu Giants na pozici kickera.
Christian Fuchs.
Christian Fuchs. | Foto: Reuters

Praha – Napodobí Christian Fuchs legendárního Michaela Jordana? Levý obránce Leicesteru se totiž po konci fotbalové kariéry chce stát hráčem amerického fotbalu. Bývalý kapitán rakouské reprezentace tedy chce podobně jako Jordan zkusit i další sport na profesionální úrovni. Jordan totiž hrál na nejvyšší úrovni vedle basketbalu také baseball.

Ale zpátky ke třicetiletému levému obránci Leicesteru. Bývalý hráč německého Schalke má z fotbalu, jak ho známe v Evropě, logicky kvalitní kopací techniku a dlouhý nákop, který by v americkém fotbale využil na pozici takzvaného kickera. Nejlépe v týmu New York Giants, kterému Fuchs velmi fandí.

Stane se z Fuchse kicker?

Člen speciálního týmu má za úkol v úvodu zápasu nakopnout míč ze své třicetiyardové lajny do co možná největší vzdálenosti na soupeřovu polovinu. Ale tím kickerova úloha v týmu nekončí. Fuchs by také ze své pozice kopal takzvané extra pointy, které mají hodnotu jednoho bodu a útočící tým se k této herní situaci dostane poté, co položí touchdown. A také takzvané field goaly, tedy kopy, které vyplynou během hry a mají hodnoty tří bodů. Kicker má tedy za úkol rozehrávat a trefovat háčko, kterému se v terminologii amerického fotbalu říká branka.

Podívejte se na Fuchsův kop, kterým by se v NFL neztratil.

Do roku 2019 ještě fotbalistou

Jenže pokud Fuchs dodrží smlouvu s Leicesterem, tak může změnit svou profesi nejdříve na konci června 2019. "Nyní budu ještě dva nebo tři roky v Leicesteru, ale potom je možné vše," přemýšlí nad budoucností v NFL Fuchs. "Samozřejmě o tom, že se prosadím, jen sním, ale kdybych tomu ani trochu nevěřil, tak se to nikdy nestane," dodává Fuchs.

Fuchs rovněž přiznává, že o myšlence změnit sportovní odvětví přemýšlí už delší čas. "Už jsem plánoval, že se připojím k týmu New York Giants, ale nakonec jsem prodloužil s Leicesterem, protože jsem u Lišek šťastný a spokojený, takže jsem prodloužil smlouvu."

Sebevědomý plán podpořila i legenda

Fuchsovy plány se mohou zdát přece jen nepravděpodobné, ale určitá šance, že by se mohl sympatický Rakušan prosadit i v jiném sportu, žije. Zvlášť poté, co trénoval s legendou Giants Osim Umenyiorou. "Má nejsilnější levou nohu, jakou jsem viděl. Myslím, že má opravdu reálnou šanci se prosadit," komentoval setkání s Fuchsem Umenyiora.

A právě při setkání obou sportovců se povedlo Fuchsovi trefit branku pro americký fotbal z 55 yardů (50 metrů). Na takovou vzdálenost se v NFL trefují opravdu jen ti nejlepší. "Snažil jsem se opravdu moc a Osi byl opravdu oslněn mým kopem," uzavřel Fuchs. 

 

Právě se děje

před 41 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 45 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy