Bývalý fotbalový rozhodčí Kocián se ve sporu s Berbrem odvolal kvůli přerušenému řízení

ČTK ČTK
22. 1. 2018 14:21
Soud civilní spor přerušil na začátku loňského prosince, chce počkat na rozhodnutí Nejvyššího soudu ohledně obdobného sporu Berbra a Damkové s Antonínem Kordulou.
Roman Berbr
Roman Berbr | Foto: Milan Kammermayer

Brno - Někdejší fotbalový rozhodčí Radek Kocián se ve sporu s místopředsedou Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romanem Berbrem a bývalou šéfkou komise rozhodčích Dagmar Damkovou odvolal proti přerušenému soudnímu řízení.

Manželé Berbr s Damkovou po Kociánovi požadují omluvu kvůli výrokům v médiích. Soud civilní spor přerušil na začátku loňského prosince, chce počkat na rozhodnutí Nejvyššího soudu ohledně obdobného sporu Berbra a Damkové s Antonínem Kordulou.

Kocián na podzim 2015 v otevřeném dopise adresovaném tehdejšímu předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi podpořil jiného sudího Libora Kovaříka a naznačil, že právě Berbr stál v roce 2012 za jeho koncem v roli ligového rozhodčího.

"Paní Dagmar Damková před všemi rozhodčími prohlásila, že někdo z nás vynáší ven informace. Řekla, že jsem to já, Radek Kocián. Na dotaz, co jsem provedl, mi neodpověděla, pouze mi asi pětkrát zopakovala, ať opustím tuto místnost a že okamžitě končím jako rozhodčí v profesionálních soutěží," popsal tehdy Kocián. Podle něj Damková jednala na Berbrův popud.

V jeho sporu dosud vypovídalo několik desítek svědků, samosoudkyně Irena Hladíková ale na začátku prosince jednání přerušila do doby, než rozhodne Nejvyšší soud v Kordulově případu, s odůvodněním, že soudy by měly rozhodovat obdobně. Nejvyšší soud může spor vrátit zpět k projednání k soudům nižších stupňů. O odvolání Kociána proti přerušení řízení bude rozhodovat brněnský krajský soud.

V Kordulově případu soudy nižších instancí už dříve rozhodly, že Kordula se omlouvat nemusí. Berbr s Damkovou proti tomu podali dovolání.

Kordula a Kocián nejsou sami, na koho Berbr s Damkovou podali žalobu. Po Liboru Kovaříkovi, jenž aféru odstartoval, požadují 800.000 korun a omluvu. Kovařík jako první v létě 2015 vystoupil s obviněním ohledně Berbrových údajných mafiánských praktik.

Posléze se ke kritice přidali i někteří další sudí. Po dalším z kritiků, bývalém reprezentantovi Ladislavu Vízkovi, chtějí Berbr a Damková 100.000 korun a omluvu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy