"Říkali mi, že vsadili na Nigérii a prohráli." Bývalý fotbalista byl podruhé unesen

ČTK ČTK
16. 11. 2020 19:09
Bývalý nigerijský fotbalový reprezentant Christian Obodo byl ve své vlasti už podruhé unesen. Šestatřicetiletý někdejší záložník Udine, Fiorentiny a dalších italských klubů strávil podle svých slov v neděli několik hodin zamčený v kufru auta, než se mu podařilo utéct.
Bývalý nigerijský fotbalista Christian Obodo.
Bývalý nigerijský fotbalista Christian Obodo. | Foto: Twitterový účet Glam Tush

"Nebylo to příjemné, být tam zamčený v tom horku. Ti únosci mi říkali, že přišli o peníze, když si vsadili na Nigérii. Neublížili mi, ani mi nevyhrožovali, ale upřímně nechápu, proč mě to znovu potkalo," řekl Obodo rozhlasové stanici Brila FM.

Bývalý fotbalista, který ukončil kariéru před třemi roky, se stal obětí únosu už v roce 2012. Tehdy ho osvobodila speciální jednotka. Únosci po jeho rodině žádali výkupné 187.500 dolarů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy