Bývalý brankářský nezmar Blažek se náhle rozešel s Jihlavou

Sport Sport
1. 6. 2016 6:58
Bývalý úspěšný brankář Jaromír Blažek končí na postu trenéra gólmanů jihlavské Vysočiny, kam přišel v roce 2011, aby zde loni ukončil profesionální hráčskou kariéru.
Jaromír Blažek.
Jaromír Blažek. | Foto: Milan Kammermayer

Jihlava - Bývalý úspěšný brankář Jaromír Blažek končí na postu trenéra gólmanů jihlavské Vysočiny, kam přišel v roce 2011, aby zde loni ukončil profesionální hráčskou kariéru. Uvedl to dnes deník Sport.

"Došlo k dohodě o ukončení smlouvy. Víc to nebudu komentovat," cituje list sportovního manažera klubu Milana Bokšu. Bývalého reprezentanta, který většinu hráčské dráhy strávil v dresu Sparty, nahradí bývalý ligový brankář Stanislav Vahala.

"Fakt, že mé angažmá v Jihlavě nebude pokračovat, mi v rámci nedávné schůzky sdělil pan Vaculík. Beru to jako realitu, vedení klubu se prostě rozhodlo, že mi pro další období smlouvu neprodlouží. Momentálně si užívám dovolené a budoucím angažmá se zatím nezaobírám," řekl pro jihlavské internetové stránky Blažek.

"Vysočině děkuji za možnost, že jsem si zde prodloužil brankářskou kariéru a zároveň mohl nastartovat trenérskou etapu mého života. Výborné byly zejména první dva roky, kdy jsme vybojovali postup do ligy a následně jsme se v ní dokázali zachránit a etablovat. Stejně jako vedení klubu však vnímám, že v posledních dvou letech klub trochu stagnuje," dodal.

Zpráva překvapila lidi v klubu včetně současné brankářské jedničky Jana Hanuše. "Je to pro mě velké překvapení. Určitě jsem se pod jeho vedením zlepšil, navíc jsem cítil jeho podporu. Fascinovalo mě, jak byl ještě ve čtyřiceti letech výborný," řekl rodák z Chlumce nad Cidlinou.

Změny se ovšem netýkají jen realizačního kádru. Podle informací Sportu má políčeno na lotyšského kanonýra Davise Ikauniekse z FK Liepaja. Na novém kontraktu se domluvil zkušený stoper Jiří Krejčí, přesto má Vysočina dál zájem o talentovaného beka Jana Štěrbu z Olomouce. Na pravou stranu defenzivy pak láká slávistu Jana Mikulu.

„Došlo k dohodě o ukončení smlouvy,“ uvedl Milan Bokša, sportovní manažer klubu.

Více na http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-synot-liga-rocnik-2016-17/270903/legenda-blazek-konci-v-jihlave-mel-neshody-s-realizacnim-tymem.html
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Ve sněmovně vznikne pracovní skupina, která má bránit obstrukcím

Ve sněmovně vznikne pracovní skupina, která by měla bránit paralýze dolní komory obstrukcemi, řekla Deníku N předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Řídit by ji měl místopředseda sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). Skupina by se měla zabývat i potenciálními změnami jednacího řádu. Činnost komory v posledních měsících opoziční obstrukce několikrát zcela zablokovaly.

Sněmovnu letos zbrzdily obstrukce například v únoru, kdy opoziční SPD blokovala přijetí novely pandemického zákona. Hnutí bojovalo v posledních týdnech i proti snížení plateb za státní pojištěnce, stejně tak mu vadí i možné zavedení korespondenční volby. Opozice brzdila i odklad účinnosti klíčových částí nového stavebního zákona či projednávání novely zákona o střetu zájmů. Výjimkou nejsou dlouhé pauzy pro porady klubů či několikahodinové přednášení návrhů ohledně programu jednání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy