Bystroň otevře B-vzorek. Neuspěje-li, přijde Procházka

Luděk Mádl Luděk Mádl
9. 1. 2012 15:30
Dopingový případ obránce Plzně spěje do finále.

Plzeň - David Bystroň, obránce Viktorie Plzeň, zamíří v úterý do Rakouska, aby tam byl přítomen otevření kontrolního B-vzorku, který mu byl odebrán po utkání fotbalové Ligy mistrů v Bělorusku s tamním týmem BATE Borisov.

"David tam pojede se svým právním zástupcem," potvrdil pro Aktuálně.cz mluvčí plzeňského klubu Pavel Pillár.

Vzorek se pak bude testovat několik dní. Pokud potvrdí výsledek prvního testu, který v Bystroňově organismu odhalil zakázanou látku, čeká plzeňského fotbalistu trest zastavení činnosti.

O Bystroňovi a Plzni více čtěte:

Protože až dosud nebyla odtajněna informace, jakou látku první test v Bystroňově moči odhalil, nelze spekulovat o tom, zda by šlo o pauzu na šest měsíců nebo až na čtyři roky.

V Plzni každopádně počítají spíš s variantou, že o Bystroňovy služby přijdou. Proto intenzivně shánějí stopera.

Když se nedomluvili s exsparťanem Tomášem Řepkou, napjali teď své úsilí k angažování Václava Procházky. Ten by mohl přijít z Mladé Boleslavi, jednání finišují.

Bystroň se připravuje individuálně a doufá v zázrak

Řepku klub nakonec neangažoval proto, že vyšlo najevo, že nemůže nastoupit v duelech Evropské ligy proti Schalke.

UEFA totiž poslala do Plzně přípis, že fotbalisté, kteří startovali v play off této soutěže, tak jako Řepka za Spartu na hřišti Vaslui, už nemohou v daném ročníku Evropské ligy naskočit v barvách jiného týmu.

Devětadvacetiletý David Bystroň nenastoupil do předligové přípravy s týmem Viktorie, dostal od kouče Vrby individuální tréninkový plán.

Vrba se vyjádřil, že podobným případům hodlá do budoucna čelit tak, že jeho hráči budou podstupovat interní dopingové testy uvnitř klubu.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy