Burnley s Vydrou zvítězilo v Cardiffu. Český útočník hrál 72 minut

30. 9. 2018 19:21
Vydra byl hlavní postavou na konci prvního poločasu, kdy po střele Patersona vyhlavičkoval míč z brankové čáry na roh.
Sam Vokes slaví gól Burnley
Sam Vokes slaví gól Burnley | Foto: Reuters

Cardiff - Fotbalisté Cardiffu v anglické lize prohráli na domácím hřišti 1:2 s týmem Burnley, v jehož dresu nastoupil od začátku český útočník Matěj Vydra a odehrál 72 minut. Velšský celek stále čeká na první výhru v sezoně.

V prvním poločase měli blíže ke gólu domácí, ale Murphy z velkého úhlu nastřelil tyč a v 35. minutě zachránil hosty skvělým zákrokem brankář Hart, který vytěsnil pohotovou střelu Zohoreho. Vydra byl hlavní postavou na konci prvního poločasu, kdy po střele Patersona vyhlavičkoval míč z brankové čáry na roh.

Nakonec udeřili jako první hosté. V 51. minutě si na centr Westwooda naskočil Gudmundsson a se štěstím se mu podařilo dostat míč za gólmana Etheridge.

Domácí se dočkali branky v 60. minutě, Murphy si naběhl do vápna, kde dostal přihrávku od Ecueleho a střelou k pravé tyči nedal Hartovi šanci. Vyrovnaný stav netrval dlouho, v 70. minutě vstřelil první gól v ligové sezoně Vokes, když míč poslal v pádu hlavou na vzdálenější tyč.

Fotbalisté Burnley si připsali druhou výhru za sebou. Naopak Cardiff prohrál už počtvrté v řadě a s Huddersfieldem a Newcastlem patří k nejhorším týmům soutěže.