Morávek po téměř třech letech skóroval v bundeslize

19. 12. 2015 17:45
Bayern Mnichov má před zimní přestávkou v čele tabulky po výhře 1:0 v Hannoveru osmibodový náskok na Dortmund, který prohrál 1:2 v Kolíně nad Rýnem.
Jan Morávek
Jan Morávek | Foto: ČTK

Hamburk - Český záložník Jan Morávek gólem rozhodl o výhře fotbalistů Augsburguv zápase 17. kola německé ligy 1:0 na hřišti Hamburku. Stačilo mu k tomu šest minut na hřišti. Bayern Mnichov má před zimní přestávkou v čele tabulky po výhře 1:0 v Hannoveru osmibodový náskok na Dortmund, který prohrál 1:2 v Kolíně nad Rýnem.

Dlouho to vypadalo, že duel mezi Hamburkem a Augsburgem skončí bezbrankovou remízou. V 70. minutě ale nahradil Caiubyho na trávníku Morávek a o chvíli později skóroval poté, co k němu brankář Adler vyrazil Bobadillovu střelu. Bývalý hráč Schalke či Bohemians 1905 oslavil bundesligový gól poprvé od února 2013. Augsburg se po nepřesvědčivém začátku sezony zvedl a z posledních pěti duelů získal 13 bodů.

Bayern mohl v šesté minutě poslat do vedení v Hannoveru Alcantara, jeho pokus ale zneškodnil gólman Zieler. O dvě minuty později na druhé straně Andreasenovu hlavičku vytěsnil na břevno Neuer, který nastoupil k jubilejnímu 300. bundesligovému utkání. Pak se znovu několikrát zaskvěl Zieler, na Müllerovu penaltu ze čtyřicáté minuty už ale nestačil. Šestadvacetiletý útočník vstřelil 14. branku v sezoně a překonal osobní rekord.

Dortmundu se vydařila v 18. minutě zápasu v Kolíně nad Rýnem standardní situace, od rohového praporku poslal Mchitarjan přesný centr na Papastathopulose a ten hlavou překonal gólmana Horna. Aktivnější byli následně domácí a tlak využili k otočení skóre. Nejprve Bürkiho překonal Zoller, v poslední minutě pak dokonal obrat sedmým gólem v sezoně Modeste a Kolín ukončil čtyřzápasové čekání na výhru.

Kadlec střídal po 36 minutách

Poprvé od 27. září se v základní sestavě Frankfurtu objevil útočník Václav Kadlec, jenž v lednu přestoupí do dánského Midtjyllandu. Už v 36. minutě jej ale trenér Veh stáhl ze hřiště. Mezitím padl gól na obou stranách. Skóre otevřel brémský útočník Pizarro, dvě minuty nato ale srovnal nejlepší střelec minulé bundesligové sezony Meier.

Důležitý souboj týmů nacházejících se poblíž sestupových příček nakonec dopadl lépe pro Frankfurt, krátce po změně stran rozhodl o výhře domácích Aigner. Frankfurt po šesti kolech poprvé naplno bodoval, Brémy, za které celý zápas odehrál obránce Theodor Gebre Selassie, z posledních pěti zápasů získaly pouze dva body.

Wolfsburg nevyužil šanci poskočit ze šestého místa na vyšší pozice, ve Stuttgartu prohrál 1:3. K prvnímu stoprocentnímu bodovému zisku po pěti kolech posunul domácí zejména Didavi, který vstřelil dvě branky. "Vlci" prohráli se Stuttgartem poprvé od května 2012. Adam Hloušek ani Jan Kliment za tým, který se posunul ze sestupových příček na 15. místo, nenastoupili.

Výbornou formu potvrdil útočník Leverkusenu Hernández, který rozhodl o výhře Bayeru v Ingolstadtu 1:0. Mexický reprezentant v posledních osmi ligových zápasech skóroval desetkrát.