Freiburg uštědřil Bayernu další porážku a blíží se záchraně

16. 5. 2015 17:59
Freiburg se raduje z vítězství v Bundeslize nad Bayernem
Freiburg se raduje z vítězství v Bundeslize nad Bayernem | Foto: Reuters

Freiburg-

Berlín - Fotbalisté Freiburgu s obráncem Pavlem Krmašem a záložníkem Vladimírem Daridou otočili v německé lize utkání s Bayernem Mnichov a po výhře 2:1 se přiblížili záchraně v soutěži. Stejný výsledek uhrály v boji o setrvání v bundeslize i Stuttgart a Hannover.

Freiburg prohrával doma s mistrovským Bayernem od 13. minuty, kdy se trefil Bastian Schweinsteiger. Tým kouče Pepa Guardioly však již bodovat nepotřebuje a nakonec si připsal třetí porážku za sebou. Ve 33. minutě srovnal zpoza pokutového území Admir Mehmedi, minutu před koncem duelu pak o výhře rozhodl Nils Petersen.

Hamburk s dvojicí Jaroslav Drobný, Petr Jiráček na lavičce začal v záchranářském souboji se Stuttgartem dobře a zásluhou hlavičky Gojka Kačara z 12. minuty vedl. Stuttgart však ještě do poločasu brankami Christiana Gentnera a Martina Harnika skóre otočil.

Jasno zatím není o žádném sestupujícím, ale aktuálně poslední Paderborn skončí kvůli skóre pravděpodobně nejlépe na barážové 16. příčce. V závěrečném kole ho čeká duel se Stuttgartem, který ji aktuálně drží, čtrnáctý Freiburg se utká s patnáctým Hannoverem. Těžký soupeř čeká Hamburk, kam přijede Schalke.

První účast v základních skupinách Ligy mistrů si zajistil třetí Mönchengladbach díky dvěma gólům Raffaela a vítězství 2:0 nad Brémami, za které odehrál celý zápas obránce Theodor Gebre Selassie. Čtvrtý Leverkusen i přes výhru 2:0 nad Hoffenheimem už nemůže Borussii dostihnout.

Dortmund prohrál 1:2 s druhým Wolfsburgem, ale díky porážce Augsburgu 1:2 s Hannoverem dál může usilovat o obsazení pohárové šesté příčky. I v případě neúspěchu by si Borussia mohla místo v příští sezoně Evropské ligy zajistit triumfem v Německém poháru, kde ji 30. května čeká finále právě s dnešním soupeřem Wolfsburgem.

Německá fotbalová liga - 33. kolo:

Augsburg - Hannover 1:2 (30. Hitz z pen. - 24. a 55. Stindl), Brémy - Mönchengladbach 0:2 (53. a 85. Raffael), Freiburg - Bayern Mnichov 2:1 (33. Mehmedi, 89. Petersen - 13. Schweinsteiger), Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 0:0, Leverkusen - Hoffenheim 2:0 (45.+1 Calhanoglu, 61. Kiessling), Mohuč - Kolín nad Rýnem 2:0 (47. Ku Ča-čchol, 83. Samperio), Schalke - Paderborn 1:0 (89. vlastní Hünemeier), Stuttgart - Hamburk 2:1 (27. Gentner, 35. Harnik - 12. Kačar), Wolfsburg - Dortmund 2:1 (1. Caligiuri, 49. Naldo - 11. Aubameyang z pen.).

1. Bayern Mnichov 33 24 4 5 78:18 76
2. Wolfsburg 33 20 8 5 70:36 68
3. Mönchengladbach 33 19 9 5 52:23 66
4. Leverkusen 33 17 10 6 61:35 61
5. Schalke 33 13 9 11 42:38 48
6. Augsburg 33 14 4 15 40:42 46
7. Dortmund 33 12 7 14 44:40 43
8. Brémy 33 11 10 12 48:62 43