Budeme lépe připraveni než v Plzni, věří islandský kouč

ČTK ČTK
11. 6. 2015 14:37
Jelikož se v Reykjavíku bude hrát o první místo ve skupině, mohlo by být podle domácího kouče utkání rozhodující z hlediska postupu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Reykjavík - Trenér Heimir Hallgrímsson věří, že islandští fotbalisté jsou na páteční zápas kvalifikace mistrovství Evropy proti českému týmu připraveni lépe než na listopadový duel v Plzni, který prohráli 1:2. Jelikož se v Reykjavíku bude hrát o první místo ve skupině, mohlo by být podle domácího kouče utkání rozhodující z hlediska postupu.

Island v podzimním vzájemném duelu vedl 1:0, ale Češi skóre otočili. "V Plzni nás trošku překvapila taktika a tlak českého týmu. Zápas jsme si postupně hodně rozebrali a myslím, že tentokrát jsme lépe připraveni," řekl na předzápasové tiskové konferenci Hallgrímsson.

"V Plzni jsme nebyli v té nejlepší kondici, byl to pro nás horší zápas než obvykle," dodal trenér, který ve středu oslavil 48. narozeniny a islandský tým vede spolu se švédským koučem Larsem Lagerbäckem.

Může to být rozhodující zápas

Páteční zápas by podle něj mohl hodně napovědět o postupu na šampionát, kam přímo projdou první dva celky ze skupiny a nejlepší tým z třetích míst. Island po polovině kvalifikace ztrácí na vedoucí Čechy bod a má pětibodový náskok na třetí Nizozemsko.

"Mohl by to být rozhodující zápas. Pokud vyhrajeme, dostaneme se na první místo, což by před zápasem s Nizozemskem bylo důležité. Pokud by vyhrál český tým, už by měl téměř jistý postup," prohlásil Hallgrímsson.

Zápas budou sledovat havrani

Vzhledem k důležitosti utkání neočekává žádnou přestřelku. "Myslím, že ani jeden z týmů nebude příliš riskovat, aby neudělal zbytečnou chybu. My samozřejmě budeme chtít hrát dobře organizovaně. Remíza proti tak silnému týmu, jakým je Česko, není žádná ostuda, ale samozřejmě lepší by bylo vyhrát," dodal Hallgrímsson, než se s islandským týmem vydal na polední předzápasový trénink na stadionu Laugardalsvöllur.

Hráčům nad hlavami kroužili havrani, kteří se usídlili pod střechou tribuny. Vzhledem k tomu, že se jim narodila mláďata, jsou chránění a pořadatelé je nemohou odehnat pryč.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy