Budějovice si vyšláply na Teplice, Slavia opět jen s bodem

28. 11. 2014 20:15
Fotbalisté Českých Budějovic porazili v posledním podzimním kole první ligy Teplice 2:0.
Radost hráčů Českých Budějovic
Radost hráčů Českých Budějovic | Foto: ČTK

České Budějovice - Fotbalisté Českých Budějovic porazili v posledním podzimním kole první ligy Teplice 2:0 a v neúplné tabulce se posunuli z patnáctého místa mimo sestupové příčky na jedenáctou pozici.

Sešívaní uhráli v Ostravě bezbrankovou remízu a ani v posledním utkání podzimu nesplnili ultimátum, které jim dalo klubové vedení. Pražané měli pod hrozbou pokut za úkol v šesti závěrečných zápasech nasbírat aspoň devět bodů, získali jich však jen osm.

Šance Pražanů zůstaly neproměněny

Slavia sice měla první šanci zápasu, když Proškovo sólo v úvodních vteřinách kryl Pavlenka, postupně se ale projevilo, že nastoupila v poslepované sestavě. Ve hře hosty držel v prvním poločase pouze brankář Rakovan, který zlikvidoval několik velkých šancí.

Ve čtvrté minutě si poradil s tvrdou ranou Greguše, o chvíli později po Štěpánově úniku po pravé straně vyrazil i Lindpereho pokus a Kukec s dorážkou naložil trestuhodně. Hostující gólman úřadoval i nadále a po rohu nadvakrát vychytal ostravské střelce.

Slavia se dostala ke slovu až v závěru. Nejprve zahrozila po individuální akci Keniji a vzápětí selhal v obrovské příležitosti Milan Škoda. Nejlepší střelec Pražanů po Proškově centru zblízka trefil hlavou pouze tyč.

Baník po přestávce pokračoval v aktivitě, ale ani po příchodu útočníka Milana Baroše se prosadit nedokázal. Bývalý reprezentant zahodil v 65. minutě obrovskou možnost a ukázal, proč má Ostrava s dvanácti góly druhý nejhorší útok v soutěži.

Slavia mohla v závěru strhnout vítězství na svou stranu, ale Škoda sám proti Pavlenkovi neuspěl. Hosté tak sice prodloužili sérii neporazitelnosti na šest kol, ale hrozbu pokut o jediný bod neodvrátili.

Teplice přišly o Kroba

Dynamo inkasovalo v úvodní polovině ligy nejvíce branek ze všech šestnácti týmů (30), proti vyhlášené teplické ofenzivě ale bránilo spolehlivě. Hosté sice o něco víc drželi míč, jenže k nebezpečným šancím se dlouho vůbec nedostávali.

Naopak v opatrném úvodním dějství jako první zahrozily České Budějovice. V 21. minutě si naskočil na roh Novák a brankář Grigar se musel natahovat, aby vyrazil míč mimo.

Hosté měli v první půli jedinou šanci poté, co domácí gólman Křížek nedůrazně vyboxoval balon před sebe a Litsingi jen těsně minul odkrytou branku. Ještě před přestávkou přišli Severočeši o zraněného kapitána Kroba, kterého vystřídal Urma.

Nepomohl ani Vachoušek

Po změně stran se hra rozhýbala. Svižnější fotbal předznamenala v 47. minutě nepříjemná rána hostujícího Jablonského. Vzápětí mohlo udeřit na opačné straně, ale Linhart z dorážky přestřelil odkrytou branku.

V 56. minutě už domácí slavili, když na třetí pokus dotlačili balon do sítě. Lengyelovu střelu zpoza vápna i Benátovu dorážku ještě Grigar zlikvidoval, ale na Škodův pokus do prázdné branky už nemohl dosáhnout.

Teplice okamžitě přidaly, ale z chvilkového zámku se neprosadily. Naopak druhý gól mohl přidat Kalod, který po centru z voleje těsně minul.

Hosté v závěru nasadili uzdraveného Vachouška a dlouhými nákopy zjednodušili hru. Po jednom z centrů v 83. minutě měli blízko k vyrovnání, ale Litsingiho hlavičku z bezprostřední blízkosti zázračně chytil Křížek. Dynamo už tlak hostů ustálo a v nastavení potvrdilo tři body. Po faulu na Vošahlíka se z penalty nemýlil Hora.

16. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 2:0 (0:0)
56. Michal Škoda, 90.+2 Hora z pen. Rozhodčí: Kovařík - Blažej, Kříž. ŽK: Vošahlík, Hanzlík, Kalod - Vůch, Ljevakovič. Diváci: 2101.

Č. Budějovice: Křížek - Hora, Lengyel, P. Novák, Hanzlík - Kladrubský - Linhart (55. Vošahlík), Benát (78. Herzán), Hála (89. Brunclík), Michal Škoda - Kalod. Trenér: Urban.