Brücknerova premiéra: Rakušané málem šokovali Itálii

rou
20. 8. 2008 23:12
Itálie - Rakousko 2:2, Slovensko - Řecko 0:2
Karel Brückner se ve svém novém působišti uvedl skvěle. V Itálii Rakušané remizovali 2:2. | Foto: Reuters

Praha - Jen málo chybělo k tomu, aby Karel Brückner při své premiéře na lavičce rakouské fotbalové reprezentace slavil šokující vítězství.

Jeho noví svěřenci totiž nad Itálií vedli ve 39. minutě už 2:0, ale nakonec se museli spokojit jen s remízou. Ta pro ně byla o to smutnější, že mistři světa gól nedali - oba góly do rakouské sítě byly vlastní.

Skóre otevřel už ve 14. minutě Pogatetz a chvíli před koncem poločasu zvýšil Janko.

Jenže ještě před přestávkou se do vlastní brány nešťastně trefil Stranczl, kterého v 67. minutě napodobil Ozcan.

Mistři Evropy ze Španělska zahájili novou sezonu vysokým vítězstvím v Dánsku, kde triumfovali po dvou brankách Xabi Alonsa a jedné Xaviho 3:0.

Rusové zachraňovali domácí remízu s Nizozemskem dvanáct minut před koncem, když penaltu proměnil Konstantin Žirjanov. Skóre otevřel už ve 25. minutě Robin van Persie.

Slováci propadli s Řeckem

Soupeři českých fotbalistů v boji o postup na MS v Jihoafrické republice Poláci prohráli v přípravném zápase 0:1 na Ukrajině.

Špatně dopadli i Slováci, další soupeř výběru Petra Rady v kvalifikaci. V Bratislavě řádili Řekové, kteří vyhráli po trefách Gekase 2:0.

Ani Severní Irsko nepřesvědčilo. Ve Skotsku uhrálo jen bezbrankovou remízu.

To Kazachstán už do kvalifikačních bojů o mistrovství světa 2010 vstoupil. S Andorou si Kazaši poradili hladce 3:0.

Bělorusové překvapili domácí bezbrankovou remízou s Argentinou, Turecko přehrálo brankou Halila Altintopa Chile 1:0.

Německo si v přátelském zápase poradilo s Belgií 2:0, když skóre otevřel z penalty Schweinsteiger, v 77. minutě pak výhru pečetil Marin.

Francouzi si trochu napravili chuť po nepovedeném Euru a ze Švédska si odvážejí výhru 3:2.

Itálie - Rakousko 2:2
Branky: 45. Stranzl (vlastní), 67. Ozcan (vlastní) - 14. Pogatetz, 39. Janko.

Slovensko - Řecko 0:2
Branky: 61. a 82. Gekas.

Rusko - Nizozemsko 1:1
Branky: 78. Žirjanov (pen.) - 25. van Persie.

Kazachstán - Andora 3:0
Branky: 14. a 30. Ostapenko, 45. Uzdenov.