Brückner ven? To už jsem slyšel, říká kouč

Václav Rojík
29. 3. 2007 0:00
Liberec - České fotbalisty vyprovázel po matném výkonu proti Kypru pískot. Kouč Karel Brückner viděl příčinu dalšího zklamání v nervozitě.

"Zápas jsme si zbytečně zkomplikovali. Nedali jsme šance, pak přišla nervozita a z ní pramenily chyby," odůvodnil kouč mizerný výkon svých svěřenců.

Anketa: Měl by trenér Brückner rezignovat?
Měl by podle vás trenér Brückner přijmout osobní odpovědnost za nevydařené kvalifikační dvojutkání a hotelovou aféru?

Fotbalisté ubránili hubené vítězství
Čeští fotbalisté po rozpačitém výkonu porazili v kvalifikaci mistrovství Evropy Kypr 1:0.

Foto zápasu: Bylo co slavit?
Čeští fotbalisté se radují z jediného gólu proti Kypru. Myslíte, že měli po zápase důvod k jásotu?
 

Fotbalisté si mohli po "hotelovém skandálu" a selhání proti Německu získat přízeň fanoušků zpět. Jenže místo aby průměrný Kypr rozstříleli, jako třeba na podzim Slováci, strachovali se o jednogólové vedení až do závěrečných minut.

Karel Brückner tak má za sebou jednu z nejhorších reprezentačních akcí v kariéře u národního týmu.

Diváci na váš tým po utkání pískali, jak jste viděl jeho hru vy?
Myslím, že první poločas byl od nás dobře zahraný. Soupeře jsme k ničemu nepustili, aktivně jsme napadali. Byly tam šance, pološance.

Chtěli jsme rychle rozhodnout, přidat druhou branku. Jenže místo toho jsme připustili komplikace a zápas dohrávali v nervozitě. Z ní pak pramenily chyby ve středu hřiště a v obraně. Pak už jsme mohli jen těsné vedení ubránit.

Z hráčů nečišela pohoda. Podepsal se na nich humbuk kolem aféry z hotelu Praha?
Určitě to tým ovlivnilo. To je jednoznačné. Ale to jsem si udělali sami. Když jsme si to před zápasem takhle připravili.

I přesto by si váš tým měl poradit s Kyprem na domácím hřišti jednoznačnějším způsobem. Nemyslíte?
Bylo to o druhém gólu. Když nepřicházel, Kypřané ožili a zkoušeli něco navíc, než jen bránit. To dělá každé podobné mužstvo.

Foto: Aktuálně.cz
Vše o reprezentační dvojutkání najdete ZDE
Analýzy, rozhovory, reportáže ze zápasů českých fotbalistů proti Německu a Kypru.
 

Jak byste porovnal středeční výkon s tím proti Německu, který byl velmi kritizován?
V tomto srovnání vychází jako daleko lepší výkon proti Němcům. Tam ta kritika nebyla tak úplně na místě. Hráči proti Němcům odevzdali všechno, ale nestačilo to.

Znamená to, že proti Kypru neodevzdali všechno?
Teď jsem hodnotil zápas s Německem. Tady proti Kypru jsem viděl hodně chyb a nervozitu.

Ve druhém poločase se zdálo, jako by mužstvu i ubývala kondice. Neměl jste ten pocit?
Jak jsem již říkal, hlavně v první půli jsme měli dobrý presink, šance, akce. Možná tam byl i trochu úbytek kondice. Ale my jsme měli vést tak 3:0 a uklidnit sebe i diváky. Nestalo se.

Aféra? To není o morálce...

Od soboty čelíte vy i váš tým nebývalé vlně kritiky. Je to pro vás nejtěžší reprezentační dvojutkání v kariéře?
Byl to týden...velmi těžký. Já si to vyhodnotím s odstupem.

Už v pondělí jste řekl, že zvažujete svůj odchod z reprezentace. Jak vidíte své setrvání u mužstva nyní?
To teď není na pořadu dne. Podobných pocitů už jsem měl dvacet, třicet. To si vyhodnotíme s vedením reprezentace.

Kdy vyhodnocení proběhne?
To momentálně nevím, kdy a jak.

Jak se srovnáváte s tlakem na vás i na mužstvo? Nebýval jste na něj v minulosti zvyklý.
Je přece normální, že reprezentační trenér je vždycky pod tlakem. Já si užil u reprezentace čtyři idylické roky. Vlastně ještě víc, když připočítám jedenadvacítku.

Plánujete, po tom všem co se přihodilo, třeba pohovory s hráči nebo nějaké radikálnější kroky?
Já myslím, že hráči jsou poučeni. Ta sobota měla na ně velký vliv. Neznám detailní situaci, co se na hotelu dělo. Vše řešil manažer reprezentace. Chtěli jsme hlavně zachránit situaci tak, abychom porazili Kypr.

Nemyslíte si, že hráči mají v reprezentaci volnější morálku než v klubech, kde by jim neprošla?
Já ty hráče znám od jedenadvavítky. To není otázka morálky. Ten incident byl zkrat. Stalo se to poprvé, kdyby to bylo každý týden, tak to by bylo jiné. Nechci celou situaci nijak omlouvat, ale když u toho byl hráč jako Rosický. Prostě svým svěřencům věřím.

Někteří diváci na konci zápasu křičeli Brückner ven. To jste asi za svoji kariéru ještě neslyšel?
Ale slyšel.

ČTĚTE VÍCE:

  Kypřané prověří kritizovaný český tým
Skandálem otřesenou fotbalovou reprezentaci čeká nepříjemný outsider, na něhož Češi nemají dobré vzpomínky.

Sázkaři znovu věří českým fotbalistům
Jak se na zápas Česko - Kypr dívájí odbornící na sportovní sázení z BettingCentra.cz?

Favority čekají v kvalifikaci bitvy o přežití
Tradiční fotbalové velmoci mají problémy. Kritika míří ze všech stran, zvláště anglický trenér McClaren je těsně nad propastí.

Reprezentace čelí ostudě. Co bude dál?
Čeští fotbalisté propadli v zápase proti Německu na celé čáře. Mizerný výkon však přebili následně mnohem větší ostudou.

Čeští fotbalisté slavili. Zaplatí za to milion
Český fotbalový tým dostal od vedení svazu pokutu milion korun. V noci po zápase oslavovali narozeniny Tomáše Ujfalušiho.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Za vraždu cyklistky v Olomouci si muž odpyká 25 let, odvolání vzal zpět

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal dnes své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Případ se stal loni 15. dubna na periferii Olomouce. Muž si jednapadesátiletou cyklistku náhodně vytipoval a počíhal si na ni podle obžaloby na rozcestí u božích muk. Poté, co odmítla jeho výzvu k sexu, ji surově napadl. Pětkrát ji udeřil sekerou sečnou stranou do hlavy a trupu, bodl kuchyňským nožem do krku a poté s největší pravděpodobností ještě rdousil rukou. Žena utrpěla řadu zranění, zemřela na místě. Bezprostřední příčinou byl krvácivý šok, vykrvácela z proříznuté hrdelní žíly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát chce Brusel požádat o proplacení dotace pro firmu Agrofertu. Pokud to zamítne, může ho Praha žalovat

Plastikářská firma Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) obdržela letos v únoru dotaci 547 tisíc korun ze státní kasy. A to i přesto, že v tu dobu Evropská komise preventivně pozastavila dotace pro podniky z holdingu Agrofertu. Informoval o tom v úterý o tom server iRozhlas.cz.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nyní mají v plánu zariskovat a pokusit se požádat Evropskou komisi o proplacení dotace, aby otestovali její reakci, píše dále server. Do Bruselu již ohledně toho napsali dopis.

Pokud to Brusel zamítne, získají české úřady rozhodnutí o zamítnutí platby, na základě kterého budou moct Evropskou komisi žalovat a dohnat tak spor o střet zájmů Andreje Babiše před soud.

Tento plán by ale také mohl vést k pozastavení všech dotací z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro Česko. "Vezměte prosím na vědomí, že pokud nebudou zohledněna další doporučení auditu, bude nutné širší přerušení plateb," odpověděl podle iRozhlasu na dopis českých ministrů  šéf Generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise Marc Lemaitre.

Zdroj: Domácí
Další zprávy