Brückner: Soustředění bez náhradníků

ČTK,SportPlus
24. 3. 2006 13:39
Praha - Jen třiadvacet hráčů vezme trenér Karel Brückner na květnové reprezentační soustředění do rakouského Seefeldu. Na přípravný kemp se nepodívá ani jeden náhradník. Brückner potvrdil na stránkách fotbalového svazu, že bude pracovat jen s týmem, jehož složení oznámí organizátorům šampionátu už 15. května.    

Před evropským šampionátem v Portugalsku v roce 2004 Brückner zvolil jiný  model, když do Rakouska přibral i jednoho náhradníka Miroslava Matušoviče.  Ten se do finální nominace nevešel a nakonec do Portugalska  neodcestoval.

Brückner nicméně připustil, že bude i během soustředění v Seefeldu v  kontaktu s dalšími hráči širšího kádru pro případ zranění některého z členů  základního výběru.

Konkrétní však Brückner zatím být nechtěl. "Nějaké  alternativy už máme připravené, ale zatím je to interní věc," uvedl  Brückner. Ten ve středu v Dortmundu pozoroval utkání německé reprezentace s  USA, které budou prvním soupeřem české reprezentace v základní skupině  světového šampionátu.

Češi zahájí finální přípravu na MS ve čtvrtek 18. května, kdy se sejdou v  Praze. O dva dny později Brücknerův soubor leteckým speciálem vyrazí do  Seefeldu na soustředění, v jehož rámci 26. května sehrají fotbalisté první  přípravné utkání se Saúdskou Arábií, o den později by tým mohl podle  dřívějších plánů sehrát duel proti místnímu amatérskému výběru.

Po návratu do Čech čeká fotbalisty 30. května zápas s Kostarikou v  Jablonci, generálka je naplánována na 3. června do Prahy na Letnou, kam  přijede Trinidad a Tobago.

Do mistrovství Češi vstoupí 12. června v Gelsenkirchenu soubojem s USA, 17.  června hrají v Kolíně nad Rýnem s Ghanou a boje ve skupině završí 22.  června s Itálií v Hamburku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Boris Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.

Zdroj: ČTK
Další zprávy