yac
14. 8. 2009 21:12
1. FC Brno - 1. FC Slovácko 1:0
Brno se raduje z výhry i vedení v průběžné tabulce GL.
Brno se raduje z výhry i vedení v průběžné tabulce GL. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Brno - Další tři body a vedení v průběžné tabulce Gambrinus ligy si zajistili v páteční předehrávce čtvrtého kola fotbalisté Brna, kteří si doma poradili se Slováckem 1:0.

O vítězství domácích rozhodla jediná branka Tomáše Doška, který se prosadil po hodině hry.

Slovácko, které i dnes táhnul nejlepší střelec soutěže Petr Švancara, se i přes množství šanci gólu nedočkalo, a tak se po výhře v minulém kole nad Olomoucí z dalších bodů neradovalo.

Další Švancarův koncert? Moravu čeká pikantní derby
Slovácko slaví. Po dvou letech zase v lize vyhrálo

V první půli přitom viděl solidně zaplněný stadion vyrovnanou hru s jednou velkou šancí, do které se po fatálním zaváhání domácí obrany dostalo právě Slovácko.

Ve 23. minutě totiž chyboval domácí Dřížďal, míč přebral Švancara, který našel Chmelíčka, jenž se ale trefil pouze do tyče Burešovy branky.

Stejná dvojice mohla gól slavit i před přestávkou, ale domácí pohotově zachránil odkopnutím Martin Jílek.

O vítězi rozhodla branka Doška

Po půli aktivita hostů pokračovala, když útočné duo Chmelíček - Švancara opět vyzrálo na domácí obranu. Domácí zachránil brankář Bureš, který výborně vyběhl proti osamocenému Chmelíčkovi a jeho šanci vykryl.

Šanci na pátý gól v sezoně měl Švancara, který se v jednapadesáté minutě nedokázal svoji hlavičku umístit do zívající Burešovy branky.

Po neproměněných příležitostech tak následoval dle starého fotbalového klišé trest na druhé straně. V šedesáté minutě se totiž po příhře Rabušice zblízka nemýlil Došek, a poslal tak domácí do vedení.

Hosté poté vrhli síly do útoku a bojovali o záchranu výsledku, avšak i přestože se dostali do tlaku i šancí, gól už vsítit nedokázali.

Brno se tak díky získaným třem bodům posunulo do čela neúplné tabulky Gambrinus ligy, zatímco Slovácko zůstává v její druhé polovině.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

1. FC Brno - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 60. Došek. Rozhodčí: Damková - Lhoták, Štěrba. ŽK: Mareček, Bureš - Kubáň. Diváci: 7579.

Sestavy:

Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Jílek, Dřížďal - Michna (55. Léo), Mareček, Polách (35. Dostálek), Lira (87. Smutný) - Rabušic, Došek. Trenér: Beránek.

Slovácko: Filipko - Kubáň, Struhár, Formánek, Urbánek - Fujerik, V. Valenta, Kordula, Cleber (80. Gonda) - Chmelíček (58. Smetana), Švancara (72. Ondřejka). Trenér: Mazura.