Zbrojovka prohrála popáté v řadě, v derby podlehla Slovácku

30. 8. 2013 20:30
Fotbalisté Brna prohráli v předehrávce 7. kola Gambrinus ligy se Slováckem a natáhli tak sérii porážek.
Fotbalisté Zbrojovky Brno ani napopáté nedokázali získat alespoň bod (ilustrační foto) | Foto: Dalibor Sosna

Brno - Mizérie pokračuje. Fotbalisté Zbrojovky Brno prohráli v předehrávce 7. kola první ligy na domácím trávníku se Slováckem 0:2 a už v pátém utkání nebodovali.

Slovácko čekalo na vítězství čtyři kola. Křečovitého soupeře přehrálo fotbalovou chytrostí, branky vstřelili Kerbr a Košút.

Úvodní půlhodina mnoho krásy nepobrala. Brňané navzdory předzápasovým proklamacím o ofenzivním pojetí fotbalu předváděli bojácnou hru.

Fanoušci řvali: My chceme fotbal

Jejich akce často končily po zpětných přihrávkách až u vlastního brankáře Hladkého. Do slibnější střelecké šance se nedostali, jejich kombinacím chyběla přesná finální přihrávka, kterou by soupeřovu obranu překvapili.

Slovácko s potrestaným trenérem Habancem pouze na tribuně dlouho do útoku nepospíchalo. Jen v 2. minutě po chybě domácích zadáků zahrozil Valenta, jehož přízemní rána ale netrefila branku.

Po necelé půlhodině nudné podívané se z prořídlých tribun ozvalo skandování "My chceme fotbal".

Krátce nato zamířil z trestného kopu z 25 metrů poprvé na branku brněnský Zavadil, přízemní ráně ale chyběla razance a brankář Melichárek si s ní snadno poradil. To bylo z brněnské strany na dlouhou dobu vše.

Zbrojovka hrála v závěru křečovitě

V závěru poločasu se začalo Slovácko osmělovat častěji. V 36, minutě Volešák odcentroval z pravé strany, Petrovu hlavičku stačil Hladký ještě vyrazit, jenže pouze před Kerbra, který tvrdou ránou pod břevno poslal míč do sítě.

Snaha Brňanů o vyrovnání se po změně stran projevila pouze v neplodné územní převaze. Slovácko se více zatáhlo na vlastní polovinu a spoléhalo na rychlé útoky.

Po jednom z nich v 55. minutě mohlo zvýšit náskok, když Valentův pokus stačil Hladký vyrazit jen před sebe a dorážející střelec hlavou přehodil branku.

Výkon Zbrojovky se měnil v bezmyšlenkovitou křeč. Krizi soupeře využilo Slovácko po trestném kopu v 67. minutě.

Míč se od brněnských hráčů odrazil ke Košútovi a od špičky jeho kopačky doputoval podruhé do brněnské sítě. V závěru už neškodní Brňané protivníka navzdory převaze neohrozili.

Výsledek 7. kola:

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)

Branky: 36. Kerbr, 67. Košút. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Kotík. ŽK: Přerovský - R. Mezlík, Kerbr, Kubáň. Diváci: 3468.
Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Buchta - Skalák, Frejlach, Zavadil, Lutonský (59. Hyčka) - Markovič (65. P. Mezlík), Škoda (86. Přerovský). Trenér: Grmela.
Slovácko: Melichárek - R. Mezlík, Košút, Trousil, Kubáň - Daníček - Volešák, Valenta, Petr (78. Rada), Kerbr (90. Havlík) - Ondřejka (84. Haša). Trenér: Dekař.