23. 11. 2008 17:12
Brno - Zlín 3:0, Kladno - Plzeň 1:0
Kladno získalo cenné tři body
Kladno získalo cenné tři body | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Fotbalisté Liberce ztratili v neděli nečekaně všechny tři body, když prohráli v utkání patnáctého kola Gambrinus ligy na hřišti Českých Budějovic 0:2.

Svěřenci Ladislava Škorpila si tak zkomplikovali cestu za předními příčkami. Jihočeši naopak aktuálně poskočili v nedohrané tabulce na desáté místo.

V oboustranně aktivním duelu začaly padat branky až po přestávce. Hlavním hrdinou druhé půle se stal Petr Benát. Ten sice ještě v úvodu druhé půle trefil svým pokusem tyčku, jenže vzápětí už se mohl radovat z první branky v zápase.

Tentýž hráč pak brzy poté pečetil i konečný stav zápasu, když proměnil nařízený pokutový kop.

Důležité vítězství zaznamenalo odpoledne také Kladno. Středočeši v důležitém střetnutí zdolali Plzeň 1:0. Jedinou branku zaznamenal povedenou střelou v dvaašedesáté minutě Jiří Šisler, jenž krátce před tím vystřídal Smutného.

Hosté se v houževnaté kladenské obraně těžko prosazovali navíc jim kombinaci ztěžoval i těžký terén. V závěru navíc mohli ještě po rychlém brejku inkasovat, jenže Strnad vyběhnuvšího gólmana Ticháčka už nepřekonal.

Středočeši se po těsné výhře dostali opět ze sestupového pásma. Na svém kontě nyní mají třináct bodů.

Brno poprvé pod koučem Křečkem zvítězilo

Své první výhry na lavičce Brna se po sérii neuspokojivých výsledků dočkal kouč Aleš Křeček. Jeho tým dokázal v neděli porazit na domácím hřišti dosud poslední Zlín jednoznačně 3:0.

Prořídlé ochozy se ovšem od začátku příliš atraktivního klání nedočkaly a úvodní branka utkání tak de facto padla z první výrazné šance. Po zaváhání zlínské obranné řady se dostal sám před gólmana Baránka Tomáš Došek a následnou razantní střelou otevřel účet zápasu.

Neuplynulo ovšem ani dvanáct minut a hosté měli obrovskou šanci na srovnání. Po faulu Živného na Žůrka nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Martin Vyskočil, jenže jeho ránu vytáhl výborným zákrokem brankář Lejsal.

Zlínský odpor poté zlomil v úvodu druhé půle další brankou Došek, který usměrnil do sítě centr Kalivody. A když se pak v závěru prosadil parádním „angličanem" také Marek Střeštík, bylo jasné, že se Brno bude na podzim před svými fanoušky loučit vítězně.

Boleslav zlomila Bohemku v závěru

Sérii čtyř zápasů bez vítězství zlomili fotbalisté Mladé Boleslavi. V duelu s posledním přemožitelem pražské Sparty - Bohemians Praha, se však dlouho trápili a nedokázali najít účinný recept na soupeřovu obranu.

Ve svých šancích neuspěl nejprve v první půli Papadopulos a po přestávce nemířil přesně ani Nečas.

Domácí pak musel vysvobodit až střídající útočník Jakub Řezníček. Mladý forvard si čtyři minuty před koncem naběhl na Procházkův centr a přesnou hlavičkou rozhodl o cenné výhře v poměru 1:0.

SK Kladno - FC Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
62. Šisler
Kladno: Kostolanský - Procházka, Gross, Beneš, Hajník - Bartoš, Herzán(79. Dubský), Strnad, Szabo, Smutný(61. Šisler) - Šilhan(85. Zachariáš)
Plzeň: Ticháček - Limberský, Halama, Navrátil,Jiráček(73.Smola) - Petržela(84. Varadi), Hochmeister,Rada, Kolář - Tatanashvili(46. Mlika), Rezek