Brno i v deseti zdolalo Blšany

ČTK, SportPlus
20. 4. 2006 19:02
Brno - Fotbalisté Brna zdolali v dohrávce 20. kola první ligy Blšany 1:0 i přesto, že od 12. minuty hrály bez vyloučeného obránce Siegla. Vítězný gól vsítil sedm minut před koncem zápasu Baláž.

Brňané začli útočně. Hned v první minutě měl šanci Holek, hlavou však nestačil přesně umístit míč. Také Blšany ale vsadily na ofenzivu, domácího brankáře Lejsala prověřil v páté minutě střelou z dvaceti metrů Polodna.

Kritickým momentem z pohledu Brňanů byla jedenáctá minuta. Po chybě obránce Kuncla se dostal do sólového úniku Polodna, kterého srazil Siegl. Rozhodčí Jára nedbal protestů blšanských hráčů, místo penalty vytáhl míč za šestnáctku a nařídil trestný kop. Siegl nicméně uviděl za zákrok červenou kartu.

V oslabení museli domácí fotbalisté rychle přehodnotit taktiku. Trenér Mazura důraznými gesty nařídil svým svěřencům zatáhnout se do obranné ulity a nejistého Kuncla raději rychle nahradil Večeřou. Blšany převzaly útočnou taktovku, nejistě a nervózně hrající domácí zadáci se často vzmohli pouze na zoufalé odkopy.

Do šancí se ale chmelaři v přesilovce dostali až deset minut před koncem poločasu. V 35. minutě Pešírovu střelu, která už překonala i Lejsala, vykopl v poslední chvíli z brankové čáry Pavlík. Aktivní Pešír mířil v 41. minutě do Lejsala a o minutu později Polodna jen těsně minul volný prostor v brněnské brance.

Do tlaku se dostali domácí fotbalisté až v samém závěru poločasu. Největší šanci měl Trousil, jehož střelu z šesti metrů stačil brankář Slavík vyrazit. Po přestávce Brňané opět vsadili na útočnější hru a získali převahu. Jedinou vážnější šanci ke skórování měl ale hned v 47. minutě Besta, jehož střelu do horního růžku stačil Slavík vyrazit.

Hostující trenér Bílek musel od 55. minuty po vykázání z lavičky sledovat zbytek zápasu z tribuny. Nervy na uzdě neudržel po neodpískaném zákroku na blšanského hráče.

Z převahy si domácí fotbalisté vytvořili tlak, který však končil na nepřesnostech a nervozitě. Dvakrát se dostal do úniku Mezlík, ale poprvé ho čistým skluzem zastavil obránce Müller a podruhé mířil brněnský fotbalista nad branku.

Rozhodnutí padlo sedm minut před koncem, když si Baláž přehodil patičkou soupeřova obránce a z deseti metrů prudkou střelou překonal brankáře Slavíka. Blšany pak sice ještě vsadily na zoufalý pokus o zvrat, domácí obrana už ale nejtěsnější náskok udržela.

Výsledek:
1. FC Brno - Chmel Blšany 1:0 (0:0)

Branka: 83. Baláž. Rozhodčí: Jára - Chytil, Slavík. ŽK: Mezlík, Pavlík, Baláž - Krejčí, Devátý, Broschinský. ČK: 12. Siegl (Brno). Diváci: 3150.
Brno: Lejsal - Kuncl (24. Večeřa), Horejš, Trousil, Siegl - Holek (73. Schuster), P. Mezlík, Pavlík, Černý - Zelenka (50. Baláž), A. Besta. Trenér: Mazura.
Blšany: Slavík - Šindelář, Vorel, Müller, Krejčí (46. Zeher) - Michal, Broschinský, Devátý, Volek - Pešír, Polodna. Trenér: Bílek.