Breznaníka chtěly Sparta i Plzeň, Liberec řekl ne

Luděk Mádl Luděk Mádl
10. 1. 2012 15:30
Talent Krejčí odehraje takřka jistě jaro ve Spartě.

Liberec - Vynikající podzimní výkony v barvách Slovanu Liberec, podpořené devíti vstřelenými brankami, učinily z Michala  Breznaníka hvězdu fotbalové ligy.

"Velký zájem o jeho přestup měly kluby z Ruska, špička polské ligy a také dva české celky, ale Liberec Michala odmítl uvolnit," říká Martin Říha, Breznaníkův agent.

Podle informací Aktuálně.cz tvořily onu dvojici českých zájemců o služby slovenského středopolaře Sparta a Plzeň.

O fotbale čtěte více:

"Liberec je ale po podzimu druhý v tabulce, byl by sám proti sobě, kdyby posiloval vlastní konkurenci v boji o titul a o poháry," vysvětluje Říha.

"Mluvil jsem o Michalu Breznaníkovi s vlastníkem libereckého klubu Ludvíkem Karlem," dodává agent. 

"Nechce kádr v tak zajímavě rozehrané sezoně oslabovat. Na Michala by musela přijít opravdu mimořádná finanční nabídka, aby se o ní Liberec začal bavit."

Krejčí zůstává ve Spartě, chce titul

Fakt, že Liberec levonohého středopolaře Breznaníka nepustil, možná utlumil i úvahy o tom, že by Sparta v zimě mohla prodat svoji hvězdičku z levého kraje zálohy: devatenáctiletého Ladislava Krejčího.

Ladislav Krejčí
Ladislav Krejčí | Foto: AC Sparta Praha

O člena stříbrného týmu z ME "19" dlouhodobě projevoval zájem Eindhoven, ale také Zenit Petrohrad.

Cena Krejčího na přestupním trhu se odhaduje mezi třemi až čtyřmi miliony eur. Což je u tak mladého hráče unikum.

Shodou okolností zastupuje i Krejčího stejný agent Martin Říha. S tím, že Liberec stopnul Breznaníkův transfer ale Krejčího případ do souvislosti nedává.

Kolem sparťanského talentu krouží Arnhem

"Nabídka na Láďu Krejčího jsou pořád, jak z východní, tak západní Evropy. Velmi konkrétní byla jednání s Arnhemem. Ale hlavním cílem hráče teď je získat se Spartou titul," vysvětluje Říha.

K přestupu tedy velmi pravděpodobně nedojde dříve než v létě. Pokud vůbec.

Na svých svěřencích ze zmíněného ME "19", odkud si přivezli stříbrné medaile, hodlá totiž nový generální sportovní manažer Sparty Jaroslav Hřebík stavět budoucnost fotbalové Sparty.

 

Právě se děje

Další zprávy