Brémy vyhrály, na Schalke ztrácejí tři body

ČTK,SportPlus
18. 3. 2007 19:19
Berlín - Fotbalisté Brém splnili povinnost a v 26. kole německé ligy v neděli porazili Mohuč 2:0. O vedoucí branku se po hodině hry postaral chorvatský záložník Vranješ, pojistku pak v úplném závěru přidal Diego.

Brémy tak ztrácejí na vedoucí Schalke nadále jen tři body a drží se v boji o titul. Mohuč, za kterou odehrál 70 minut český útočník Petr Ruman, je třináctá.

Až branka v první minutě nastavení přinesla Leverkusenu výhru 1:0 nad posledním Mönchengladbachem. Postaral se o to ukrajinský střelec Voronin, který se prosadil levou nohou. Leverkusen se tak v tabulce dostal na páté místo o bod před Norimberk.

Bayern klopýtl na hřišti Frankfurtu

Krize fotbalistů Bayernu Mnichov, kteří v jarní části sezony ztrácejí jeden bod za druhým, stále není zažehnána.

Bavorský velkoklub dnes nestačil na sestupem ohrožený Frankfurt a prohrál na jeho hřišti 0:1. Porážku utrpěl dva dny poté, co nový trenér Ottmar Hitzfeld prodloužil v Bayernu smlouvu.

• Tabulka Bundesligy ZDE

Hitzfeldovi svěřenci si sice vypracovali hned několik šancí, ale ani jednu nevyužili. Především se nedařilo útočníku Makaayovi, který zklamal hned třikrát. Dvanáct minut před koncem tak přišel trest, když se prosadil Preuss a zajistil Frankfurtu důležité tři body pro boj o záchranu.

Bayern na čtvrté příčce ztrácí devět bodů na vedoucí Schalke, které zvládlo zápas se třetím Stuttgartem a zvítězilo 1:0 díky brance obránce Krstajiče čtvrt hodiny před koncem.

Pátý Norimberk, za který odehráli celé utkání čeští reprezentanti Jan Polák a Tomáš Galásek, se nedokázal prosadit na hřišti Dortmundu. Klubu ohroženému sestupem sebral pouze bod za bezbrankovou remízu a na Bayern jich ztrácí šest.

Bezbrankový stav po závěrečném hvizdu svítil na tabuli také v Hannoveru, kde místní tým změřil síly s Hamburkem. Jak domácí Jiří Štajner, tak hamburský David Jarolím odehráli celých devadesát minut, ale ani oni nedokázali přispět ke vstřelení branky.

Nedařilo se brankáři Bochumi Jaroslavu Drobnému, který v souboji s Wolfsburgem třikrát inkasoval. Pod prohru 1:3 se podepsal také jeho spoluhráč Pavel Drsek, který jako jeden ze středních obránců dovolil soupeři podnikat nebezpečné výpady. Pouze do druhé půle pak zasáhl třetí Čech v kádru Bochumi Filip Trojan, ale ani on už nedokázal výsledek zvrátit.

Berlínská Hertha klesá ke dnu

Propad fotbalistů Herthy Berlín tabulkou bundesligy se nezastavil ani v dnešní předehrávce 26. kola

Tým z metropole nevyhrál už posedmé za sebou, tentokrát dokonce podlehl 0:1 Chotěbuzi, a z pohárových příček klesá k pásmu sestupu.

Utkání na Olympijském stadionu rozhodl krátce po přestávce svým desátým gólem v sezoně Rumun Sergiu Radu a připravil tak těžké období kouči Herthy Falku Götzovi.

Výsledky - 26. kolo:
 Brémy - Mohuč 2:0 (60. Vranješ, 90.+2 Diego), Leverkusen - Mönchengladbach 1:0 (90.+1 Voronin), Cáchy - Bielefeld 2:0 (71. Schlaudraff, 75. Reghecampf), Dortmund - Norimberk 0:0, Frankfurt - Bayern Mnichov 1:0 (78. Preuss), Hannover - Hamburk 0:0, Schalke - Stuttgart 1:0 (76. Krstajič), Wolfsburg - Bochum 3:1 (21. Boakye, 26. Madlung, 83. Marcelinho - 66. Gekas), Hertha Berlín - Chotěbuz 0:1 (47. Radu).

Dostálek s Klinkou zajistili Aue výhru nad Offenbachem

Čeští fotbalisté Tomáš Klinka a Richard Dostálek táhnou Aue za postupem do bundesligy. V 26. kole druhé německé ligy dnes svými brankami zajistili týmu výhru 2:1 nad Offenbachem. Na postupovou pozici tak Aue na sedmé příčce ztrácí jen jediný bod.

Klinka poslal Aue do vedení, když v 64. minutě zblízka mířil přesně. Ovšem již za minutu bylo srovnáno po trefě střídajícího Agritise. Nerozhodný stav vydržel až do poslední minuty, v které se prosadil bývalý hráč Brna a Slavie Praha Dostálek a zajistil Aue důležité tři body.

Boj o postup si naopak zkomplikovali hráči Duisburgu, kteří nedokázali porazit předposlední Burghausen a po přestřelce prohráli 3:4. Duisburg i přesto drží třetí příčku zajišťující postup, ovšem ohrožuje ho hned pětice týmů, kteří jsou v těsném závěsu za ním.

Aue - Offenbach 2:1, Duisburg - Burghausen 3:4, Freiburg - Kaiserslautern 4:1, Fürth - Braunschweig 3:0, Unterhaching - Paderborn 0:3.