Brémy opět padly, Gebre Selassie zavinil penaltu

13. 12. 2013 22:55
Fotbalisté Brém podlehli v předehrávce 16. kola německé bundesligy 2:3 v Berlíně a prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů.
Gebre Selassiemu se nedaří - pro Berlínu zavinil penaltu, s Bayernem si dal vlastence. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Brém podlehli v předehrávce 16. kola německé bundesligy 2:3 v Berlíně a prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů. Český obránce Werderu Theodor Gebre Selassie se na porážce svého týmu podílel zaviněnou penaltou.

Brémy minulý víkend utrpěly debakl 0:7 od Bayernu Mnichov a na hřišti nováčka v Berlíně se alespoň v úvodu zdálo, že by se mohly rehabilitovat. V 15. minutě vstřelil první gól hostů Petersen, ale z vedení se Werder radoval jen dvě minuty.

V 17. minutě český obránce Gebre Selassie fauloval v pokutovém území Skjelbreda, dostal žlutou kartu a domácí dostali možnost vyrovnat. Šanci využil svým prvním gólem v utkání Ramos, jenž devět minut nato přidal druhou branku Herthy.

Werderu dal naději na bodový zisk vyrovnáním ve 32. minutě Hunt, ale zápas rozhodl vítězným gólem tři minuty po přestávce Ronny. Brémy tak po pátém utkání bez vítězství za sebou zůstaly čtrnácté, Hertha se posunula na šestou příčku.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Hertha Berlín - Brémy 3:2 (17. z pen. a 26. Ramos, 48. Ronny - 15. Petersen, 32. Hunt).

1. Bayern Mnichov 15 13 2 0 39:7 41
2. Leverkusen 15 12 1 2 32:14 37
3. Dortmund 15 10 1 4 35:16 31
4. Mönchengladbach 15 10 1 4 33:17 31
5. Wolfsburg 15 8 2 5 23:16 26
6. Hertha Berlín 16 7 4 5 25:19 25
7. Schalke 15 7 3 5 30:28 24
8. Mohuč 15 6 2 7 22:29 20