Brazílii spasil Kaká, Zidanovy góly Egypt nezachránily

yac
15. 6. 2009 22:22
Itálie ve večerním utkání přehrála USA 3:1

Bloemfontein - Jen minuty dělily na Poháru konfederací v Jihoafrické republice Egypt od pořádné senzace. Mistr Afriky nakonec podlehl Brazílii 4:3, když v devadesáté minutě proměnil penaltu Kaká.

Za Egypt přitom nenastoupily ani dvě velké opory Zaki a Mido, kteří v současnosti oblékají dres Wiganu Athletic.

Dvěma brankami se o velké překvapení místo nich málem zasloužil Mohamed Zidan, který v současnosti hraje za Borussii Dortmund a nemá žádné příbuzenské svazky s legendárním francouzským středopolařem Zinedine Zidanem

Svým prvním gólem v deváté minutě odpověděl na branku Brazilce Kaká, avšak do půle se prosazovali jen Jihoameričané. V poločase byl po gólech Fabiana a Juana stav již 3:1, a zdálo se, že vše probíhá podle očekávání.

Jenže pak přišla smrtící minuta v podání afrického celku. v 54. minutě nejprve Shawky snížil na 2:3 a o chvilku později srovnal právě Zidan.

A Egypťané měli další šance. Nakonec se však štěstí obrátilo proti nim. V devadesáté minutě totiž zahrál ve vápně rukou Ahmed Elmohamádí a musel pod sprchy.

Následnou penaltu proměnil tvrdou a umístěnou střelou do pravého horního rohu Kaká, který se tak společně se Zidanem stal hráčem zápasu. V nastavení měl ještě šanci znovu srovnat Eid, ale s jeho střelou si Cesar poradil.

V druhém utkání skupiny B si Itálie nakonec poradila se Spojenými státy, i když Američané vedli brankou Donovana z penalty ze 41. minuty, kterou dokázali vstřelit i přesto, že v tu dobu hráli již o deseti.

V 33. minutě totiž dostal za tvrdý faul na Gattusa červenou kartu Ricardo Clark.

Oslabený americký celek však vedení neudržel a italští mistři světa vývoj utkání dvěma brankami střídajícího Rossiho a jednou De Rossiho otočili.

Itálie tak díky lepšímu skóre vede skupinu B před Brazílií.

Fotbalový Pohár FIFA:

Skupina B:

Bloemfontein: Brazílie - Egypt 4:3 (3:1)

Branky: 5. a 90. z pen. Kaká, 12. Luis Fabiano, 37. Juan - 9. a 55. Zidan, 54. Shawky. Rozhodčí: Webb. (Brit.). ČK: 90.+1 Elmohamádí (Egypt). Diváci: 30.000.

Pretorie:  USA - Itálie 1:3 (1:0)

Branky: 41. Donovan z pen. - 59. a 90.+4 Rossi, 72. De Rossi. Rozhodčí: Pozo (Chile). ČK: 33. Clark (USA). Diváci: 22.000.