Brazílie se neodvolá, pro Neymara Copa América skončila

ČTK ČTK
22. 6. 2015 19:24
Brazilský fotbalový tým se proti čtyřzápasovému trestu pro svého útočníka Neymara neodvolá. Forvarda Barcelony tak po zkratu v utkání s Kolumbií čeká už jen dovolená.
V tomto dresu už letos Neymara na Copa América neuvidíme
V tomto dresu už letos Neymara na Copa América neuvidíme | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Brazílie se nebude odvolávat proti čtyřzápasovému disciplinárnímu trestu pro útočníka Neymara, což pro hvězdu Barcelony znamená definitivně konec na turnaji Copa América. Třiadvacetiletý kanonýr už opustil týmový hotel a místo dalších startů na jihoamerickém šampionátu ho čeká dovolená s rodinou, během níž bude prý zpytovat svědomí.

Neymar si přísný trest vysloužil za zkrat bezprostředně po porážce s Kolumbií 0:1, kdy na stadionu v Santiagu napálil z blízkosti míč do zad protihráče Pabla Armera a vzápětí se při dalších diskusích pokusil hlavou udeřit střelce vítězné branky Jeisona Murilla. Poté co dostal červenou kartu, frustrovaný Neymar v tunelu cestou do kabin ještě slovně napadl hlavního rozhodčího.

"Byl to případ, kdy jsem se nechal unést a dostal sám sebe do špatné situace," řekl Neymar o zápase, v němž vedle červené karty dostal ve hře i žluté napomenutí. "Doufám, že to poslouží jako poučení nejen pro mne ale i pro další. Je to další věc, která se mi v životě přihodila a hodně se z ní poučím," dodal.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy