Brazílie po 12 letech v semifinále, Neymar ale na MS skončil

FOTO Brazílie přišla o Neymara, Němcům fandily nudistky
Stalo se to v 87. minutě, kdy do Neymara naskočil kolumbijský obránce Juan Camilo Zúňiga a kolenem ho trefil do zad.
Neymar musel být ze hřiště odnesen na nosítkách, přičemž viditelně trpěl bolestmi,...
... a byl převezen na vyšetření do nemocnice. Tam lékaři odhalili zlomeninu obratle.
Neymara by v základní sestavě mohl nahradit záložník z londýnské Chelsea Willian, který je sehraný s klubovým spoluhráčem Oscarem, či mladík Bernard ze Šachtaru Doněck, který je považován za nejtalentovanějšího hráče Brazílie právě po Neymarovi.
4. 7. 2014 23:55
Soupeřem Německa v semifinále světového šampionátu bude domácí Brazílie.

Fortaleza - Německo vs. Brazílie, tak zní složení prvního semifinále světového šampionátu ve fotbale. Domácí kanárci v dramatickém duelu vydřeli postup přes Kolumbii, když zvítězili 2:1 a po 12 letech postoupili mezi nejlepší čtyřku turnaje. Utkání jsme sledovali ZDE.

Kaňkou na výhře a postupu se stalo zranění největší útočné hvězdy a se čtyřmi góly nejlepšího střelce Brazilců Neymara, který si po jednom ze střetů zlomil obratel, a turnaj tak pro něj skončil.

Hvězdný útočník Barcelony musí mít několik dní naprostý klid a léčit se bude asi čtyři týdny. Přijde tak o semifinále s Německem i případné finále či zápas o třetí místo.

Faul Zúňiga na Neymara:

Kolumbie i přes prohru změnila historii

Tým Luise Felipeho Scolariho šel do vedení již v 7. minutě, kdy se po rohu trefil nehlídaný kapitán týmu Thiago Silva.

Ve druhém poločase zvýšil výstavní trefou z přímého kopu druhý brazilský stoper David Luiz, Kolumbie ale snížila v 80. minutě z pokutového kopu, který proměnil nejlepší střelec šampionátu James Rodríguez, který si pojistil vedení v čele tabulky střelců šestým gólem na turnaji.

Kolumbijci sice v závěru vrhli všechny síly do útoku, Brazilci však jejich tlaku odolali. Los Cafeteros tak nedokázali Brazilce porazit ani v 15. zápase v řadě, postupem do čtvrtfinále však zaznamenali svůj historický úspěch na mundialu.

Postup Brazilců zajistili oba stopeři

Brazílii vstoupili do zápasu velmi aktivně a odměnou jim byl rychlý úvodní gól. Po rohovém kopu Neymara ze 7. minuty propadl míč na zadní tyč ke zcela volnému Silvovi, pro nějž nebyl problém poslat míč do odkryté brány. Ten se tak trefil na MS jako první brazilský kapitán od roku 1994.

Kolumbijcům se naopak vůbec nedařila kombinace, Brazilci totiž nejlepšího střelce turnaje Rodrígueze po většinu zápasu zdvojovali. Za celý zápas vyslali na gólmana Césara jedinou střelu, jímž byl Rodríguezův penaltový gól.

Klíčové chvíle zápasu se zrodili po hodině hry, nejprve totiž nebyl kvůli ofsajdu uznán gól kolumbijského kapitána Maria Yepese a hned vzápětí zvýšil skóre parádní střelou z 25 metrů od brány opět brazilský stoper David Luiz.

Šestý gól Rodrígueze Kolumbii nestačil

V 78. minutě fauloval v pokutovém území střídajícího Carlose Bakku po rychlé kombinaci Kolumbijců gólman César a Rodríguez proměněnou penaltou do Césarova protipohybu vykřesal Kolumbijcům jiskru naděje.

Jako teprve čtvrtý hráč v historii se tak dokázal trefit ve všech svých prvních pěti zápasech na MS.

Brazilci se však v závěru kolumbijskému tlaku ubránili, vedle Neymara, který musel být ze hřiště odnesen na nosítkách, jim kvůli druhé žluté kartě na turnaji bude chybět v zápase s Německem kapitán Thiago Silva.

Výsledek:

Brazílie - Kolumbie 2:1 (1:0)

Branky: 7. Thiago Silva, 69. David Luiz - 80. Rodríguez z pen. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso Fernández, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Thiago Silva, Júlio César - Rodríguez, Yepes. Diváci: 60.342.
Brazílie: Júlio César - Maicon, David Luiz, Thiago Silva, Marcelo - Paulinho (86. Hernanes), Fernandinho - Oscar, Neymar (88. Henrique), Hulk (83. Ramires) - Fred. Trenér: Scolari.
Kolumbie: Ospina - Zúňiga, Zapata, Yepes, Armero - Guarín, C. Sánchez - Cuadrado (80. Quintero), J. Rodríguez, Ibarbo (46. Ramos) - T. Gutiérrez (70. Bacca). Trenér: Pekerman.