reklama
 
 

Brazílie lepší než JAR! Blatter chválil přípravu i fotbal

14. 7. 2014 20:58
Podle vedení FIFA bylo MS v Brazílii bylo vydařenější než předchozí šampionát v Jižní Africe.

Rio de Janeiro - Mistrovství světa v Brazílii bylo vydařenější než předchozí šampionát v Jižní Africe. Tak zhodnotil šéf fotbalové federace FIFA Sepp Blatter právě skončený turnaj. Ze škály od jedničky do desítky dal známku 9,25. Jihoafričané před čtyřmi lety obdrželi od mezinárodní federace devítku.

"Jižní Afrika byla překonána. Ale dokonalost neexistuje," řekl Blatter na závěrečné tiskové konferenci v Riu de Janeiro. Organizátory pochválil za "tvrdou práci", kterou odvedli, a hráče za úžasné výkony a krásný ofenzivní fotbal.

"Bylo to moje desáté mistrovství světa a páté ve funkci předsedy. A bylo mimořádné, protože kvalita a intenzita zápasů byla velmi vysoká. Jsem šťastný člověk," prohlásil osmasedmdesátiletý šéf světového fotbalu. "Turnaj od začátku nabízel útočný fotbal, tak to nebývalo. A vydržel až do konce," řekl jen pár hodin po korunovaci německého týmu novými mistry světa.

Blatter během 32 dnů trvajícího MS navštívil všech dvanáct stadionů a Rusku, které uspořádá příští turnaj, vzkázal, že je potřeba hlavně dál bojovat proti rasismu a diskriminaci.

autor: ČTK | 14. 7. 2014 20:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama