Brazílie lepší než JAR! Blatter chválil přípravu i fotbal

ČTK ČTK
14. 7. 2014 20:58
Podle vedení FIFA bylo MS v Brazílii bylo vydařenější než předchozí šampionát v Jižní Africe.
Šampionát v Brazílii po většinu svého průběhu bavil diváky ofenzivní podívanou
Šampionát v Brazílii po většinu svého průběhu bavil diváky ofenzivní podívanou | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Mistrovství světa v Brazílii bylo vydařenější než předchozí šampionát v Jižní Africe. Tak zhodnotil šéf fotbalové federace FIFA Sepp Blatter právě skončený turnaj. Ze škály od jedničky do desítky dal známku 9,25. Jihoafričané před čtyřmi lety obdrželi od mezinárodní federace devítku.

"Jižní Afrika byla překonána. Ale dokonalost neexistuje," řekl Blatter na závěrečné tiskové konferenci v Riu de Janeiro. Organizátory pochválil za "tvrdou práci", kterou odvedli, a hráče za úžasné výkony a krásný ofenzivní fotbal.

"Bylo to moje desáté mistrovství světa a páté ve funkci předsedy. A bylo mimořádné, protože kvalita a intenzita zápasů byla velmi vysoká. Jsem šťastný člověk," prohlásil osmasedmdesátiletý šéf světového fotbalu. "Turnaj od začátku nabízel útočný fotbal, tak to nebývalo. A vydržel až do konce," řekl jen pár hodin po korunovaci německého týmu novými mistry světa.

Blatter během 32 dnů trvajícího MS navštívil všech dvanáct stadionů a Rusku, které uspořádá příští turnaj, vzkázal, že je potřeba hlavně dál bojovat proti rasismu a diskriminaci.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy