Brazílie lepší než JAR! Blatter chválil přípravu i fotbal

ČTK ČTK
14. 7. 2014 20:58
Podle vedení FIFA bylo MS v Brazílii bylo vydařenější než předchozí šampionát v Jižní Africe.
Šampionát v Brazílii po většinu svého průběhu bavil diváky ofenzivní podívanou
Šampionát v Brazílii po většinu svého průběhu bavil diváky ofenzivní podívanou | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Mistrovství světa v Brazílii bylo vydařenější než předchozí šampionát v Jižní Africe. Tak zhodnotil šéf fotbalové federace FIFA Sepp Blatter právě skončený turnaj. Ze škály od jedničky do desítky dal známku 9,25. Jihoafričané před čtyřmi lety obdrželi od mezinárodní federace devítku.

"Jižní Afrika byla překonána. Ale dokonalost neexistuje," řekl Blatter na závěrečné tiskové konferenci v Riu de Janeiro. Organizátory pochválil za "tvrdou práci", kterou odvedli, a hráče za úžasné výkony a krásný ofenzivní fotbal.

"Bylo to moje desáté mistrovství světa a páté ve funkci předsedy. A bylo mimořádné, protože kvalita a intenzita zápasů byla velmi vysoká. Jsem šťastný člověk," prohlásil osmasedmdesátiletý šéf světového fotbalu. "Turnaj od začátku nabízel útočný fotbal, tak to nebývalo. A vydržel až do konce," řekl jen pár hodin po korunovaci německého týmu novými mistry světa.

Blatter během 32 dnů trvajícího MS navštívil všech dvanáct stadionů a Rusku, které uspořádá příští turnaj, vzkázal, že je potřeba hlavně dál bojovat proti rasismu a diskriminaci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Letový provoz nad Českem loni klesl na 361.522 letů. Je to nejméně za téměř 20 let

Letový provoz nad Českem loni klesl na 361 522 letů. Oproti období před krizí jde o pokles zhruba o 57 procent, zároveň je to nejméně za téměř 20 let.

Zdroj: Ekonomika
před 15 minutami

Maltská kandidátka Roberta Metsolaová byla zvolena předsedkyní Evropského parlamentu

Maltská lidovecká poslankyně Roberta Metsolaová, kandidátka nejsilnější lidovecké frakce, byla v úterý zvolena novou předsedkyní Evropského parlamentu. Získala 458 hlasů z celkem 690 odevzdaných. Ve svém úvodním projevu připomněla odkaz Václava Havla.

Švédská zelená poslankyně Alice Bahová Kuhnkeová získala 101 hlasů a španělská kandidátka krajní levice Sira Regová 57 hlasů. Celkem 74 odevzdaných hlasů bylo neplatných. Polský konzervativec Kosma Zlotowski svou kandidaturu na poslední chvíli stáhnul.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Technik souzený za odbytou revizi v Dukovanech přiznal vinu, hrozí mu až osm let vězení

Technik souzený kvůli kontrole svarů v jaderné elektrárně v Dukovanech v roce 2012 se dohodl na uznání viny a trestu. Soud připravuje usnesení. Za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení mu hrozilo až osmileté vězení. V návrhu o vině a trestu navrhuje obhájce trest 18 měsíců vězení s tříletou podmínkou a tříletým zákazem činnosti. Spor projednává okresní soud v Třebíči.

Podle státního zástupce Tomáše Černého způsobil technik jako zaměstnanec společnosti Tediko společnosti ČEZ a. s. škodu značného rozsahu. Vyčíslená byla na více než 15 milionů korun. Soud nepřipustil, aby se společnost ke sporu připojila kvůli náhradě škody, odkázal ji na jiné řízení.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Nuselský most ráno zablokovala pětice připoutaných aktivistů

Na pražském Nuselském mostě se v úterý ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra. Policie je odvedla s použitím donucovacích prostředků čtyři minuty od ohlášení, motivaci jejich činu zjišťuje, řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Podle fotografie zveřejněné na Twitteru mohlo jít o aktivisty protestující proti spalování uhlí vytěženého v polském hnědouhelném dolu Turów.

Policie pětici lidí zajistila, podezřívá je z přestupku, uvedla mluvčí. "Zjišťujeme, o jaké osoby šlo a co je k jejich jednání vedlo," doplnila. Policisté řetěz přestřihli a lidi z vozovky odvedli, doprava na Nuselském mostě se poté uvolnila dvěma jízdními pruhy ze tří. Auta zde stojí v koloně v pracovních dnech každé ráno.

Z fotografie zveřejněné na Twitteru vyplývá, že pětice držela transparent s polským nápisem Nenech se oklamat a českým dodatkem Uhlí je sebevražda. Vzhledem k tomu, že část nápisu je v polštině, by se protest mohl vztahovat k úternímu jednání české ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) s její polskou kolegyní Annou Moskwovou o dolu Turów u hranic Libereckého kraje. Ministryně budou spolu ve Varšavě mluvit o smlouvě, která řeší pokračování těžby v dolu, jejích dopadech a o případných kompenzacích pro českou stranu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy