Brazilec či Španěl? Diega Costu chtějí Del Bosque i Scolari

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 10. 2013 11:29
Nejlepší střelec španělské ligy Diego Costa z Atlética Madrid stojí před těžkým rozhodnutím.
Diego Costa z Atlética Madrid.
Diego Costa z Atlética Madrid. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Trenér brazilských fotbalistů Luiz Felipe Scolari povolá pro nejbližší reprezentační zápasy kanonýra Diega Costu z Atlétika Madrid. Momentálně nejlepší střelec španělské ligy má také španělské občanství a zatím se nerozhodl, který národní tým bude reprezentovat.

Za Brazílii pětadvacetiletý Costa už dvakrát odehrál pár desítek minut v březnové přípravě proti Itálii a Rusku, teď si může zahrát v listopadové přípravě proti Hondurasu a Chile.

"Mám v úmyslu ho znovu povolat. Potřebujeme si ho pořádně zanalyzovat. Je to Brazilec a Španělsko by mělo respektovat naše právo vybrat si své hráče," řekl Scolari.

Jeho kolega na lavičce španělských mistrů světa i Evropy Vicente del Bosque nedávno řekl, že záleží čistě na samotném hráči, jak se rozhodne. Costa momentálně vede listinu střelců španělské ligy s deseti góly.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Evropská komise vyzvala Polsko k zaplacení pokuty za činnost orgánu trestajícího soudce

Evropská komise vyzvala Polsko, aby zaplatilo pokutu za to, že přes rozhodnutí unijního soudu neukončilo činnost disciplinární komory, tedy orgánu, který se zabývá prohřešky soudců. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek uvedl mluvčí komise. Varšava má na reakci 45 dní. Pokud podobně jako v případě sporu o důl Turów pokutu zaplatit odmítne, strhne jí komise peníze z unijních fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy