15. 6. 2010 23:03
Skupina G: Brazílie - KLDR 2:1
Elano oslavuje s trenérem Dungou druhý gól v síti Korejců
Elano oslavuje s trenérem Dungou druhý gól v síti Korejců | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Brazílie ve svém uvodnim zápase na MS nijak neoslnili a porazili KLDR jen 2:1.

Proti dobře bránícím Korejcům se prosadili až ve 2. poločase, kdy se trefili Maicon a Elano.

Krátce před koncem ještě snížil Či Jun-nam, ale Kanárci si těsnou výhru už pohlídali.

Brazílie se snažila svého soupeře přikovat před vlastní branku, ovšem se srovnaným a důrazným obranným blokem Severokorejců si nevěděla rady. Získaných balónů navíc Asiaté využívali k protiútokům, a tak se před jejich svatyní blýskalo hodně sporadicky.

Utkání Brazílie KLDR jsme sledovali ŽIVĚ
Slováci po ztracené výhře: Zklamání je obrovské
Šok pro Slováky. O výhru přišli v nastaveném čase
Portugalci se Slony bez gólů. Zraněný Drogba nastoupil

A tak to Jihoameričané zkoušeli z dálky, jako třeba Robinho nebo Bastos, ovšem na míč jabulani si ještě budou muset zvykat. Sporadické kontry na opačnou stranu několikrát šikovně vedl Tae Se, ale brazilský brankář Julio César se příliš strachovat nemusel.

Druhou půli rozehráli Brazilci o poznání aktivněji, což se jim záhy vyplatilo. Nasprintovaný Maicon dostal na okraji pokutového území přihrávku do běhu a z velkého úhlu překvapil korejského gólmana, který prostor u tyče nevykrýval zrovna ideálně.

Definitivně "kanárkům" odepnul okovy z nohou druhý gól v 72. minutě. Robinho krásnou přihrávku vysunul naběhnutého Elana, který si se zakončením zkušeně poradil.

Překvapivou naději ještě Korejcům vykřesala po nádherné spolupráci, kterou odstartovala třicetimetrová přihrávka z vlastní poloviny, branka Či Jun-nam. Jenže víc by si asijské družstvo opravdu nezasloužilo.

Mistrovství světa ve fotbale - skupina G:

Brazílie - KLDR 2:1 (0:0)
Branky: 55. Maicon, 72. Elano - 89. Či Jun-nam. Rozhodčí: Kassai - Eros, Vamos (všichni Maď.). ŽK: Ramires (Braz.). Diváci: 54.331.

Brazílie: Júlio Cesar - Maicon, Lúcio, Juan, Michel Bastos - Gilberto Silva - Elano (73. Daniel Alves), Kaká (78. Nilmar), Felipe Melo (84. Ramires) - Robinho, Luís Fabiano. Trenér: Dunga.
KLDR: Ri Mjong-kuk - Čcha Čong-hjok, Pak Čchol-čin, Pak Nam-čchol I, Ri Kwang-čchon - Ri Čun-il - Mun In-kuk (80. Kim Kum-il), Či Jun-nam - Hong Jong-čo, An Čong Te-se, Jong-hak. Trenér: Kim Čong-hun.