Bravo Sparta. Pražané smetli Basilej, Vaclík čtyřikrát lovil

8. 7. 2014 20:14
Fotbalisté Sparty rozstříleli v generálce na druhé předkolo Ligy mistrů Basilej 4:0.
Radost sparťanských fotbalistů (ilustrační foto).
Radost sparťanských fotbalistů (ilustrační foto). | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Sparty rozstříleli v generálce na druhé předkolo Ligy mistrů Basilej 4:0. V posledním přípravném utkání na soustředění v italském Brunecku dal dva góly záložník Josef Hušbauer. Za poražené odchytal celý zápas Tomáš Vaclík, který do Švýcarska nedávno přestoupil právě z Letné.

Sparta nastoupila v nejsilnější sestavě a začala ve velkém stylu, když po osmi minutách vedla už 2:0. Hušbauer v 5. minutě nejprve zužitkoval přesný Costův centr a vzápětí proměnil penaltu nařízenou za faul na Lafatu.

To ještě Lafata trefil tyč

Třetí branku přidal těsně před přestávkou po rohu Holek a aktivní byla Sparta proti omlazené basilejské sestavě i po přestávce. V 57. minutě zvýšil po protiútoku přesnou střelu mezi Vaclíkovy nohy Costa a o chvíli později trefil Lafata tyč.

Sparta si tak zvedla sebevědomí před vstupem do bojů o Ligu mistrů, které zahájí příští týden v úterý na Letné proti Levadii Tallinn. Estonský tým dnes deklasoval sanmarinskou La Fioritu 7:0 a dvojzápas vyhrál s celkovým skóre 8:0.

Slavia prohrála s Trenčínem

Slavia naopak nedokázala zvítězit ani ve druhém utkání na soustředění na Slovensku. Po remíze 1:1 se Senicí dnes podlehli slovenskému vicemistrovi Trenčínu 0:1, když jediný gól inkasovali z penalty v závěru prvního poločasu.

Vstřelit branku nedokázala ani Ostrava, která v Rakousku remizovala bez branek s desátým týmem uplynulé sezony ruské ligy Permem. Baník po předchozích čtyřech výhrách v pátém utkání letní přípravy poprvé nezvítězil.