Brankářův gól v závěru připravil Plzeň o výhru nad Düsseldorfem. Baník si vyšlápl na Slovácko

Aktualizováno 12. 7. 2016 21:36
Mistrovská Viktoria Plzeň v přípravě remizovala s druholigovým německým Düsseldorfem 1:1, když v nastaveném čase vyrovnal brankář německého týmu Lars Unnerstall. V dalších přípravných zápasech si nováček nejvyšší soutěže z Hradce Králové poradil s Dzierzoniowem a druholigový Baník Ostrava porazil brankou Mičoly Slovácko 1:0.
Pavel Horváth udílí pokyny Janu Kováříkovi během přípravného utkání proti Ústí nad Labem | Foto: Tomáš Liška

Westendorf - Fotbalisté Plzně v přípravě na soustředění v Rakousku jen remizovali s týmem druhé německé ligy Düsseldorfem 1:1. Český mistr sice dlouho vedl po gólu Jana Kopice, ale o výhru přišel v nastaveném čase po rohovém kopu, když se prosadil hlavou brankář Lars Unnerstall.

"Je škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce a nakonec inkasovali v poslední minutě. Zápas hodně ovlivnilo počasí. Silně pršelo a kvůli těžkému terénu vázla kombinace, déšť navíc neustával. Jsem rád, že se hlavně nikdo nezranil. Vytvořili jsme si i tak šance a je škoda, že jsme některou z nich nevyužili," řekl trenér Roman Pivarník.

Plzeň se ujala vedení ve 24. minutě, kdy pronikal Kopic, ještě před vápnem napřáhl a trefil se přesně do šibenice. Jenže čtrnáctý celek uplynulé sezony druhé bundesligy si následně vypracoval několik slibných šancí.

Nejprve běžel sám na gólmana Gartner, ale Bolek ho vychytal. Ngombo pak hlavičkoval nad a Němci nevyužili ani chyby Bolka, kterému vypadl míč. Na druhé straně zase neuspěli Kolář s Ďurišem, proti jejichž střelám zasáhl düsseldorfský brankář.

Už se zdálo, že si Plzeň odveze těsnou výhru, jenže v závěru Düsseldorf přece jen srovnal. Na roh ve třetí nastavené minutě šli do vápna všichni hráči včetně gólmana Unnerstalla, který se dostal k míči a hlavou zařídil remízu.

"Je to velká škoda, že jsme neudrželi vedení. Zápas jsme měli pod kontrolou a tuto situaci jsme měli jednoznačně ubránit. Já ani nevěděl, že se trefil gólman, ale takové věci se ve fotbale dějí. My si sice zvykáme na nový styl bránění, ale na to se nebudeme vymlouvat," zhodnotil utkání obránce Radim Řezník.