Brankář Drobný se asistencí podílel na výhře Herthy

21. 3. 2010 22:30
Fenin rozhodl o výhře Frankfurtu nad Bayernem
Jaroslav Drobný přispěl k debaklu Wolfsburgu asistencí na gól
Jaroslav Drobný přispěl k debaklu Wolfsburgu asistencí na gól | Foto: Hertha Berlín

Praha - Fotbalisté Herthy Berlín stále nevzdávají boj o udržení v německé lize.

V 27. kole vyhráli jasně 5:1 na hřišti úřadujícího mistra Wolfsburgu, k čemuž přispěl také Jaroslav Drobný, který vedle spolehlivého výkonu v brance zaznamenal i asistenci na vítězný gól.

Zápas naopak nevyšel stoperovi Janu Šimůnkovi, který byl vystřídán za stavu 0:3 již v 36. minutě.

Wolfsburg ve čtvrtek postoupil do čtvrtfinále Evropské ligy, v bundeslize se však nadále trápí, což potvrdil i dnes. Hertha měla start do zápasu jako z říše snů.

Šimůnek byl střídán už v 26. minutě

V 6. minutě otevřel skóre Gekas a jen o dvě minuty později přišla chvíle Drobného. Český reprezentační brankář zachytil míč a hned ho nakopl přes celé hřiště až za obranu soupeře, kam si naběhl Ramos a zvýšil.

Jan Šimůnek
Jan Šimůnek | Foto: SK Kladno

Když pak Gekas svým druhým gólem zvýšil v 26. minutě již na 3:0, bylo prakticky vše jasné.

Již v 36. minutě hřiště opustil český stoper Šimůnek, který se podílel na prvním inkasovaném gólu, a místo přepustil útočníkovi Grafitemu.

Ten sice hned po pár sekundách na hřišti přesprintoval dalšího českého obránce Hubníka a snížil, to však bylo ze strany Wolfsburgu vše. Po změně stran naopak Gekas uzavřel svůj hattrick a podruhé se prosadil i Ramos.

I přes vysokou výhru však ztrácí Hertha sedm kol před koncem sezony na záchranu propastných sedm bodů.

Fenin šokoval suverénní Bayern

Martin Fenin šokoval Bayern Mnichov. Český útočník ve službách Frankfurtu rozhodl gólem z předposlední minuty o vítězství domácího Eintrachtu nad bavorským velkoklubem v poměru 2:1.

Bayern si dal vlastní gól a radost Frankfurtu byla velká (vpravo Martin Fenin)
Bayern si dal vlastní gól a radost Frankfurtu byla velká (vpravo Martin Fenin) | Foto: Reuters

Hostující lídr tabulky, který v zápase přišel o všechny body až v posledních třech minutách, prohrál v domácí soutěži poprvé od konce září a po devatenácti zápasech.

Fenin přišel na hřiště až čtvrt hodiny před koncem a svou druhou ligovou brankou v sezoně po tvrdé střele rozhodl o překvapivém vítězství.

Bývalý hráč Teplic dokonal obrat pouhé dvě minuty po vyrovnávacím gólu dalšího střídajícího spoluhráče Tsoumoua. Bayern do té doby vedl od šesté minuty po trefě Kloseho.

Schalke propáslo šanci na vedení

Fotbalisté Schalke propásli šanci dostat se poprvé od druhého kola do čela tabulky. Remizovali totiž 2:2 na hřišti Hamburku, který vyrovnal až 13 minut před koncem. Schalke tak na druhém místě ztrácí na Bayern jediný bod.

David Jarolím na lavičce při utkání Česko-Portugalsko
David Jarolím na lavičce při utkání Česko-Portugalsko | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Hamburk nastoupil v téměř totožné sestavě jako ve čtvrtek v Evropské lize, a tak se na trávník dostali také oba čeští reprezentanti David Rozehnal a David Jarolím.

Na domácích únava z náročného programu znát nebyla a ve 40. minutě poslal domácí do vedení kanonýr Van Nistelrooij, který dorazil střelu Trochowského z přímého kopu.

Jenže po změně stran začalo úřadovat Schalke a dvěma góly během šesti minut skóre otočilo. Nejprve vyrovnal Kuranyi a záhy proměnil Rakitič penaltu za faul Van Nistelrooije.

Dělbu bodů pak po další Trochowského přihrávce zařídil střídající Pitroipa.Jan Morávek v sestavě Schalke chyběl.

Neuspěl ani Leverkusen

Zaváhání Bayernu nevyužil ani třetí Leverkusen, který prohrál 0:3 na hřišti čtvrtého Dortmundu. Hosté, v jejichž obraně odehrál celý zápas Michal Kadlec, vyhráli z posledních pěti utkání jen jednou.

Michal Kadlec bojuje o míč se Sebastianem Freisem z Karlsruhe.
Michal Kadlec bojuje o míč se Sebastianem Freisem z Karlsruhe. | Foto: Jiří Šidliák, Reuters

Dvakrát se na stadionu Signal Iduna Park trefil argentinský útočník Barrios, který dal za poslední dva zápasy čtyři góly a s patnácti ligovými zásahy ztrácí v tabulce střelců jediný na vedoucího Kiesslinga z Leverkusenu.

Brémy porazily na svém stadionu Bochum 3:2 a posedmé za sebou v lize bodovaly.

Domácí přitom dvakrát prohrávali, ale zásluhou svého nelepšího střelce Pizzara a talentovaného záložníka Marina dokázali pokaždé vyrovnat. Rozhodující gól pak vstřelil devět minut před koncem záložník Frings.

Ze středečního debaklu 0:4 od Barcelony v osmifinále Ligy mistrů se vzpamatoval Stuttgart, který porazil Hannover na svém hřišti 2:0. Dvakrát se trefil rumunský forvard Marica. Hostující záložník Jiří Štajner zůstal znovu jen na lavičce náhradníků.

Brémy - Bochum 3:2
Branky: 58. Pizzaro, 65. Marin, 81. Frings - 14. Šesták, 63. Dedič

Frankfurt - Bayern Mnichov 2:1
Branky: 87. Tsoumou, 89. Fenin - 6. Klose

Freiburg - Mohuč 1:0
Branky: 10. Flum

Norimberk - Hoffenheim 0:0

Stuttgart - Hannover 2:0