´Brabec ven!´ ozývalo se po remíze s Příbramí na Letné

27. 2. 2010 20:20
Sparta - Příbram 1:1, Bohemians - Slavia 0:1
Bony Wilfried debatuje s rozhodčím
Bony Wilfried debatuje s rozhodčím | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté pražské Sparty nezvládli vstup do jarní části 1. fotbalové ligy, když v 17. kole doma "pouze" remizovali 1:1 s Příbramí.

Sparta se sice posunula do čela tabulky před Teplice, ty však dohrávají kolo v neděli na hřišti Českých Budějovic.

Letenští tak vstoupili do druhé části sezony podobně jako do té podzimní. Tehdy čekali na výhru až do čtvrtého kola.

Sparťanský trenér Jozef Chovanec vsadil na velmi mladou sestavu, což se mu v úvodu zápasu vyplácelo. Ve 22. minutě se také ujali vedení, když se střelou zpoza velkého vápna trefil přesně do pravého rohu brány Bony Wilfried.

Dvanáct minut před koncem však po hrubém nedorozumění brankáře Blažka s nováčkem v obraně Sparty Erichem Brabcem skóroval do prázdné brány střídající Wágner.

Blažek: Byla to jednoznačně moje chyba

Z hlediště se pak okamžitě ozvalo skandování "Brabec ven". Kvůli faktu, že ještě loni na jaře dělal kapitána ve Slavii.

Blažek se ale stopera zastal. "Byla to jednoznačně moje chyba. Já jsem si měl pro míč dojít a nečekat. Tohle musím vzít na sebe," řekl ČTK brankář Sparty.

"Nikoho jsme dnešní hrou nemohli potěšit a nic na tom nemění, že první poločas nebyl až tak špatný. Ale neproměnili jsme další šance a v druhé půli už to bylo špatné," zuřil letenský kouč.

A láteřil i kvůli inkasovanému gólu. "Kušnír měl míč odkopnout, a když už se tak nestalo, tak si neměli dávat přednost a Jarda Blažek měl míč chytit," zlobil se kouč.

Grajciar posunul Slavii na páté místo

Naopak vítězný vstup do jarních bojů zažili fotbalisté mistrovské Slavie. Brankou Petera Grajciara zvítězili na Strahově nad Bohemians Praha 1:0.

Na podzim slávisté vyhráli venku jen dvakrát, ale tentokrát nastoupili v dobře známém prostředí na pražském Strahově, kde měli donedávna dlouhodobý náhradní azyl a kde nyní mají svůj domov Bohemians Praha.

Trenéra Slavie Karla Jarolíma třetí výhra v sezoně na hřišti soupeře potěšila.

"Z naší strany byl asi lepší první poločas. Dostali jsme se do vedení a měli ještě další šance, abychom vedení pojistili. Bohužel se tak ale nestalo," řekl slávistický kouč ČTK.

Situaci mu zkomplikovalo brzké střídání Hlouška, který si podle Jarolíma podvrkl koleno. "To nám udělalo problémy. Vítězství to bylo vybojované. Soupeř měl také šance, ale podržel nás brankář Senecký," vypíchl Jarolím slávistického nováčka.

Brno přerušilo sérii šesti zápasů bez výhry

Fotbalisté Brna vstoupili do jarní části první ligy vítězstvím 1:0 nad Slovanem Liberec. Jedinou branku vstřelil minutu před koncem prvního poločasu hlavou Polách.

Tímto výsledkem Brňané ukončili sérii šesti zápasů bez výhry, v závěru se ale o tříbodový zisk museli po herním výpadku strachovat.

Sparta Praha - 1. FK Příbram 1:1 (1:0)
22. Wilfried - 78. Wágner. Rozhodčí: Matějek - Gallo, Vysloužil. ŽK: Hejda - Hušbauer, T. Pilík, Tarczal. Diváci: 10.066.
Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, Brabec, Pamič - Sionko, Folprecht (86. Kalouda), Hejda (86. Hoheneder), Krejčí - Wilfried, Lačný (70. Kadlec). Trenér: Chovanec.
Příbram: Krbeček - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Šmejkal (83. Videgla) - Hušbauer, Tarczal, T. Pilík (76. Wágner), Rodrigues - Fantiš, Klesa (90.+3 Borek). Trenér: Marko.

1. FC Brno - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka:
44. Polách. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Koval. ŽK: Dejmek, Smetana (oba Liberec). Diváci: 2481.
Brno: Bureš - Jílek, Dvorník, Trousil, Husár - Dostálek, Křeček, Polách (68. Chlup, 89. Huška) - Kalabiška (90. Rabušic), T. Došek, Hodek. Trenér: Beránek.
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie (27. Polák), Kelič, Dejmek, Janů (61. Frejlach)- Dočkal, Papoušek, Gecov, Vulin - Smetana, Kerič (78. Diviš). Trenér: Petřík.

Bohemians Praha - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka:
26. Grajciar. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Mencl. ŽK: Mach, Jeslínek, Belaň, Ibe, Fenyk, Devátý, Kincl - M. Černý. Diváci: 4568.
Bohemians Praha: Belaň - Flachbart, Lencevič, Horáček, Grznár - Jeslínek (46. Fenyk), Demeter, Dobeš (77. Devátý), Mach - Pospíšil (61. Kincl), Ibe. Trenér: Jindráček.
Slavia: Senecký - Krajčík, Lafrance, Kopic, Hubáček - Grajciar, Janda, Trapp (61. Ragued), Hloušek (22. M. Černý) - Šenkeřík (86. Kysela), Vlček. Trenér: Jarolím.

1. Sparta 17 8 9 0 20:8 33
2. Teplice 15 9 5 1 29:16 32
3. Ostrava 16 9 4 3 23:15 31
4. Jablonec 16 9 4 3 17:12 31
5. Slavia 17 7 6 4 22:14 27
6. Plzeň 15 7 5 3 17:13 26