Brabec: Třeba naše neúčast bude k dobru a dáme tři góly

18. 8. 2010 7:00
Vedle Brabce nebude hrát v Žilině ani kapitán Řepka
Ani Erich Brabec ani Tomáš Řepka v odvetě v Žilině nenastoupí
Ani Erich Brabec ani Tomáš Řepka v odvetě v Žilině nenastoupí | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Třikrát hrál ještě v dresu Slavie proti Žilině v evropských pohárech a třikrát z toho byla remíza 0:0. Letos v lednu proti ní hrál už v dresu Sparty přípravný zápas a opět to bylo 0:0.

Tentokrát však obránce Erich Brabec ke stejnému výsledku nepřispěl, naopak byl u toho, když Žilina v úvodním zápase 4. předkola Ligy mistrů na Letné zvítězila 2:0, a přiblížila si tak účast v základní skupině.

Jako v černém snu. Liga mistrů se Spartě hodně vzdálila
Zápas Sparta - Žilina jsme sledovali ŽIVĚ
Hapal: Dva góly jsme mohli přidat. Bylo by to ale drzé

Brabec navíc bude spolu se svým parťákem ze středu obrany Tomášem Řepkou chybět příští středu v odvetě na hřišti soupeře. Anglický sudí Atkinson jim totiž ukázal druhou žlutou kartu v letošním ročníku evropských pohárů.

"Třeba to bude k dobru. To, že posílíme ofenzivu, nám pomůže k tomu, že dáme tři góly," snažil se naopak hledat pozitivum na tom, že po trestu budou k dispozici útočník Bony Wilfried a záložník Libor Sionko.

Takže kolik procent nyní dáváte Spartě na postup?
Šance je vždycky. Ty procenta jsou teď větší na straně Žiliny, kdybysme tam ale podali stejný výkon jako dneska, tak ty šance jsou nulový. Já ale pevně věřim tomu, že takhle bídnej výkon, jako v druhý půli, už nemůžeme podat.

Přitom před zápasem se dávaly větší šance na postup vám...
Sparta má tak široký kádr, že se s tím musí umět vyrovnat. My jsme Sparta, jsme doma, hrajeme o Ligu mistrů, můžeme být mezi dvaatřiceti nejlepšími kluby, hraje se o prestiž i o peníze... A ten výkon, kterej jsme předvedli ve druhý půli, byl špatnej.

V čem je tedy příčina neúspěchu?
Pro mě je to obrovský zklamání. Hlavně ve druhý půli Žilina ukázala svou sílu. Hodně jsme jí to ale našimi chybami usnadnili. Bylo to naší pasivitou, hodně jsme toho soupeři dovolili a oni si na tom hřišti dělali všechno.

Kde se podle vás zápas lámal?
První šanci zápasu jsme měli my. Bohužel jsme ji nedali. Oni měli sice taky šance, ale první půle skončila asi spravedlivě. Potom ve druhé půli dali gól a tam se to možná lámalo. Ovládli hru a vyhráli naprosto zaslouženě.

Zdálo se, že se hráči Sparty nedokázali vyrovnat s tlakem okolí?
Ano. Nezvládli jsme to i psychicky. Nevidím klukům do hlav, ale to hřiště mám před sebou a vidím tam, jak se kdo pohybuje. Bohužel to bylo hlavně v tý drúhý půli hodně špatný.

Vy osobně jste hrál proti Žilině už popáté. Byl tento tým nejlepší?
Nevím, jestli byla tahle Žilina nejlepší, ale tým, za kterej jsem hrál, podal nejhorší výkon. A hlavně jsme jí to hodně usnadnili. Měli hodně prostoru, dokázali si to prostrčit a pak byli smozřejmě nebezpeční. A to byl ten hlavní důvod, proč jsme propadli.

Říkal jste, že o výsledku rozhodl první gól. Jak jste ho viděl?
Dostal jsem ránu na břicho, takže jsem ten gól neviděl. Byl jsem jen překvapenej, že máme balon v síti. Bláža (Jaromír Blažek) v kabině říkal, že mu tam Niki (Nicklas Hoheneder) udělal kozu, a že ten balon mu proto vypadl.

Právě s Hohenederem jste se poté pustili do hádky. O co tam šlo?
Trochu tam ty emoce byly. Já jsem to cítil v tu chvíli jinak než Nicklas a potřeboval jsem mu to říct.

Definitivně zápas rozhodl druhý gól. Ani tomu nešlo zabránit?
Máme určený hráče na hlídání standardek, Jarda (Blažek) sice říkal, že tam měl jít důrazněji on, ale stejně byli tři hráči na první tyči sami a takovejhle gól dostat... 0:1 by byl pořád lepší výsledek.

U obou gólů byl téměř dvoumetrový útočník soupeře Momodou Ceesay. Jak se vám proti němu hrálo?
Věděli jsme o tom, že je to kvalitní útočník a byli jsme na něj připravení. Dal ale góla a měl tam ještě další šanci. Je hodně dobrej, dokáže si dobře pokrýt balon, těžko se před něj dostává. Do odvety budeme mít ale Bonyho (Wilfrieda), tak třeba on zaskočí v odvetě Žilinu.

V odvetě navíc bude mít práci ulehčenou. Hrát nebudete vy ani Řepka...
Kde je ale psáno, že se nám nepodaří stejným způsobem vyhrát v odvetě. My u toho sice nebudeme, ale budou tam jiní hráči. Pořád věřím tomu, že máme na to, abychom předvedli minimálně lepší výkon než teď a dokázali ještě Žilinu potrápit.

Možná je na to teď brzy. Ale už máte v hlavě sobotní ligový zápas proti Plzni?
Hodinu po zápase jsem rozčarovanej, ale doufám, že se z toho za dva dny vyspím. Hraje ale první se třetím, proto doufám, že lidi přijdou a pomůžou nám a donutí nás k tomu, abychom předvedli lepší výkon než dneska.