Brabec o Baníku jedná se Šafarčíkem, straší ho spor se Žižkovem. A Kukec už je v Teplicích

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 12. 2015 15:45
Václav Brabec, majitel ČSAD Havířov, připustil, že jedná o koupi Baníku Ostrava, zatím bez výsledku. Naznačil, že jako problém vidí nedořešené spory klubu s Viktorií Žižkov.
Baník inkasuje, ani proti Spartě v posledním podzimním dějstvím nebodoval
Baník inkasuje, ani proti Spartě v posledním podzimním dějstvím nebodoval | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Václav Brabec, majitel ČSAD Havířov, připouští, že s Petrem Šafarčíkem vede rozhovory o možném prodeji Baníku Ostrava.

"Jsem věřitelem klubu a bylo mi nabídnuto, jestli se nechci stát jeho vlastníkem. Podobnou nabídku jsem v poslední době dostal také od dalších firem. Co se týče Baníku, vedeme s panem Šafarčíkem jednání, zatím by bylo předčasné jakkoli předjímat jejich výsledek," řekl Václav Brabec deníku Aktuálně.cz.

"Co tam vnímám jako problematickou věc, jsou ty nedořešené věci kolem sporů s Viktorií Žižkov, které by mohly být ještě komplikovanější, než se nyní může zdát," naznačuje Brabec, kterého kostlivce v baníkovské skříni se obává.

Jak známo, Viktoria Žižkov po Baníku dlouhodobě vymáhá sankční poplatek přesahující 8 milionů korun za zprodlení při platbách za přestupy hráčů Hušbauera a Koukala, které se uskutečnily už v létě 2010. Brabec možná naznačuje, že by se ve hře mohl objevit i žižkovský nárok na splácení úroků z této částky, která by pak mohla významně nabobtnat.

Ohledně žižkovského nároku bylo už vydáno několik arbitrážních i soudních rozhodnutí, které jsou leckdy ve vzájemném rozporu, každopádně Baník nemůže vyloučit hrozbu, že mu Fotbalová asociace ČR v souvislosti s touto kauzou opět zablokuje přestupy směrem do klubu.

Kukece už prodali do Teplic

Už se ovšem dějí opačným směrem. "Ano, mohu potvrdit, že jsme v neděli prodali Davora Kukece," potvrdil Petr Šafarčík přestup chorvatského záložníka do FK Teplice.

O tom, zda například brankář Pavlenka odejde do Slavie, odmítl spekulovat. "Koncem týdne budeme mít na Baníku zasedání sportovní rady, která bude hledat odpovědi na mnohé otázky," řekl Šafarčík.

Potvrdil, že jednat se bude také o obsazení trenérské pozice. O tom, zda v ní Radomír Korytář setrvá, či nikoli, však odmítl spekulovat. "Každopádně musíme vzít při našem rozhodování v potaz i tu skutečnost, že na podzim získal Baník jen čtyři body, s tím spokojeni být nemůžeme," dodal stávající majitel klubu.

K jednáním s Václavem Brabcem se Šafarčík obšírněji vyjadřovat nechtěl. "V tuto chvíli bez komentáře." Paralelně podle něj běží i jednání se zahraničním zájemcem o vlastnictví Baníku Ostrava.

Šafarčík už testoval situaci kolem Patrizia Stronatiho, odchovance Baníku, který na podzim v Austrii Vídeň příliš herních příležitostí nedostával. "Vypadá to, že prioritou jeho současného klubu bude poslat ho na jaře na hostování spíš v rámci rakouské ligy, aby se zlepšoval i v němčině," říká majitel Baníku.

Rozhovor s Petrem Šafarčíkem pro DVTV najdete zde

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 17 minutami

Íránci nutili judistu k bojkotu izraelského soupeře. Federace juda je suspendovala

Mezinárodní federace juda IJF suspendovala Írán ze všech svých soutěží kvůli bojkotování soubojů s izraelskými soupeři. Reagovala tak na incident na nedávném mistrovství světa v Tokiu, kde íránští funkcionáři nutili odstoupit Sajída Mollajího ze soutěže do 81 kg, aby nenarazil na Izraelce. Loňský mistr světa Mollají odmítl a kvůli obavám o život se nevrátil do vlasti.

 

Představitelé federace udělili Íránu za diskriminaci a porušení pravidel ohledně manipulace s výsledky zákaz dalších startů. "Výkonný výbor IJF usoudil, že takové chování je neomluvitelné," uvedli.

 

Írán stát Izrael neuznává a země jsou nesmiřitelnými nepřáteli. Mollajího údajně nutili k odstoupení první náměstek ministra sportu a pak i šéf národního olympijského výboru. Aby země nečelila mezinárodní kritice, chtěli ho stáhnout z turnaje dříve, než se měl utkat se Sagim Mukim.

 

Mollají ale neuposlechl, v soutěži pokračoval a skončil bez medaile. Muki naopak získal zlato. Domů se pak slavný judista z obav o bezpečnost svou i své rodiny nevrátil a je v Německu, kde požádal o azyl.

před 43 minutami

U Kladna se srazil osobní vůz s autobusem, řidička je těžce zraněná

U Kamenných Žehrovic nedaleko Kladna se ve čtvrtek odpoledne srazil autobus s osobním autem. Řidička auta je těžce zraněná, z vozu ji vyprošťovali hasiči. V autobusu se lehce zranili tři lidé, jejich počet se ještě může změnit. Záchranná služba má na místě vrtulník a tři pozemní posádky, řekli mluvčí záchranných složek. Nehodu pravděpodobně zavinila řidička auta, která nedala přednost autobusu. Podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové je řidička osobního vozu v bezvědomí, do nemocnice ji přepraví vrtulník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy