Borisov šokoval hvězdný Bayern, van Persie otočil v Kluži

Aleš Vávra Aleš Vávra
2. 10. 2012 22:51
Běloruský tým po výhře na půdě Lille porazil doma Bayern Mnichov a je stoprocentní.

Praha - Fantastické výkony podávají ve fotbalové Lize mistrů hráči běloruského mistra BATE Borisov. Tým, který loni měřil neúspěšně síly s Viktorií Plzeň, má po dvou zápasech základní skupiny na kontě šest bodů!

Po výhře 3:1 na půdě Lille šokoval Borisov i hvězdy z týmu loňského finalisty, Bayernu Mnichov. Bělorusové zvítězili opět 3:1 a vedou tabulku skupiny F.

V první půli poslal outsidera do vedení Pavlov a v 78. minutě náskok zdvojnásobil Rodionov. Bayern se prosadil až v samotném závěru, kdy se trefil Franck Ribéry. Jenže domácí Renan v nastaveném čase utnul hostující snahy o vyrovnání.

Kluž vedla nad United, van Persie ale otočil skóre

Ve druhém zápase skupiny porazila Valencie francouzské Lille 2:0 dvěma góly Jonase. Český obránce David Rozehnal proseděl celý zápas pouze na lavičce hostí.

Blízko k překvapení byl i přemožitel Slovanu Liberec z předkola, rumunská Kluž. Na domácí půdě vedla nad Manchesterem United 1:0 po brance Kapetanose. Jenže Rudí ďáblové se mohli stoprocentně spolehnout na spolupráci svého hvězdného útočného dua. Rooney dvakrát asistoval, van Persie dvakrát trefil přesně.

Bez bodu je turecký Galatasaray. Tentokrát se tým bez zraněných Čechů Baroše a Ujfalušiho znemožnil před domácími fanoušky. Istanbulští prohráli s portugalskou Bragou 0:2.

Barcelona vyhrála, Puyol si zlámal ruku

Barcelona vyhrála i druhý zápas v milionářské soutěži. Katalánci vyhráli na Benfice Lisabon 2:0, když skórovali vždy na začátku poločasů. Trefili se Chilan Alexis Sánchez a Cesc Fábregas.

Kaňkou na duelu bylo hrůzné zranění Carlese Puyola. Španělský stoper po hlavičkovém souboji dopadl nekontrolovaně na zem a zlámal si ruku v lokti. Zápas pokazily i závěrečné emoce. Vyloučen byl barcelonský Sergio Busquets.

Ve druhém utkání skupiny G vyhrál Celtic Glasgow na hřišti Spartaku Moskva 3:2. V zápase plném zvratů nejprve hosté vedli, jenže Emenike v rozmezí sedmi minut na přelomu poločasu otočil stav. Po červené kartě moskevského Insaurraldeho ale nejprve Skotové vyrovnali, když se do své sítě trefil Kombarov.

Rozhodující branku dal v poslední minutě řecký útočník Samaras a Spartak Moskva prohrál i druhý zápas letošní Ligy mistrů. V sestavě Spartaku chyběl zraněný stoper Suchý.

Chelsea nastřílela čtyři branky v Dánsku

Chelsea zvládla bez potíží duel na hřišti dánského Nordsjaellandu. Blues vyhráli jednoznačně 4:0, český brankář Petr Čech vychytal čisté konto. Poprvé se ale hosté trefili až po půlhodině hry, gól dal Španěl Juan Mata.

Zbylé branky nastříleli svěřenci Roberta di Mattea až v závěrečné desetiminutovce. Postupně se radovali David Luiz, znovu Mata a Ramires.

Pouze dvě remízy má na svém kontě italský mistr Juventus. Turínští nedokázali cennou remízu ze Stamford Bridge zůročit doma proti Šachťaru Doněck. Utkání skončilo smírně 1:1. Hosté, v jejichž dresu odehrál celý zápas Tomáš Hübschman, dokonce vedli. Jenže na gól Teixeiry ze 23. minuty odpověděl už za dvě minuty stoper Bonucci. Hübschman v závěru utkání viděl žlutou kartu.

Fotbalová Liga mistrů - 2. kolo základních skupin:

Skupina E:

Juventus Turín - Šachtar Doněck 1:1 (1:1)
Branky: 26. Bonucci - 23. Teixeira. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.).

Nordsjaelland - Chelsea 0:4 (0:1)
Branky: 33. a 82. Mata, 80. Luiz, 89. Ramires. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.).

1. Chelsea 2 1 1 0 6:2 4
2. Šachtar Doněck 2 1 1 0 3:1 4
3. Juventus Turín 2 0 2 0 3:3 2
4. Nordsjaelland 2 0 0 2 0:6 0

Skupina F:

Valencie - Lille 2:0 (1:0)
Branky: 38. a 75. Jonas. Rozhodčí: Rocchi (It.). ČK: 86. Debuchy (Lille).

BATE Borisov - Bayern Mnichov 3:1 (1:0)
Branky: 23. Pavlov, 78. Rodionov, 90.+3 Renan - 90.+1 Ribéry. Rozhodčí: Stavrev (Mak.).

1. Borisov 2 2 0 0 6:2 6
2. Valencie 2 1 0 1 3:2 3
3. Bayern Mnichov 2 1 0 1 3:4 3
4. Lille 2 0 0 2 1:5 0

Skupina G:

Benfica Lisabon - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Branky: 6. Sánchez, 56. Fábregas. Rozhodčí: Cakir (Tur.). ČK: 88. Busquets (Barcelona).

Spartak Moskva - Celtic Glasgow 2:3 (1:1)
Branky: 41. a 48. Emenike - 12. Hooper, 71. vlastní Kombarov, 90. Samaras. Rozhodčí: Chapron (Fr.). ČK: 63. Insaurralde (Spartak). Diváci: 30.000.

1. FC Barcelona 2 2 0 0 5:2 6
2. Celtic Glasgow 2 1 1 0 3:2 4
3. Benfica Lisabon 2 0 1 1 0:2 1
4. Spartak Moskva 2 0 0 2 4:6 0