Bookmakeři změnili názor: Plzeň postoupí do Ligy mistrů!

ČTK Sport ČTK, Sport
29. 7. 2013 17:01
Ke snížení kurzu přispělo, že Viktoria ve 3. předkole narazí na estonského outsidera a v případném závěrečném předkole by byla nasazená.
Radim Řezník a Daniel Kolář v dresu Viktorie Plzeň. Budou se radovat z postupu do Ligy mistrů?
Radim Řezník a Daniel Kolář v dresu Viktorie Plzeň. Budou se radovat z postupu do Ligy mistrů? | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Sázkové kanceláře mění prognózy a nyní se domnívají, že fotbalisté Plzně postoupí do základní skupiny Ligy mistrů. Ke snížení kurzu přispělo, že Viktoria ve 3. předkole narazí na estonský klub Kalju, který je považován za outsidera, a v případném závěrečném předkole by byla nasazená.

Před vstupem Plzně do kvalifikace Ligy mistrů byl na její postup do základní skupiny u všech sázkových kanceláří kurz vyšší než 2:1. Po vyřazení Željezničaru Sarajevo a papírově snazším losu ale bookmakeři své prognózy otočili.

Tipsport: Nevěřili jsme, ale situace se změnila

"Ještě před pár týdny jsme příliš nevěřili, že by Plzeň do Ligy mistrů dokráčela. Situace se ale změnila, pro závěrečné předkolo se rýsují přijatelní soupeři. Dáváme Plzni dobré šance," uvedl vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

Na postup Viktorie do základní skupiny vypsal Tipsport kurz 1,7:1, na opačnou možnost lze sázet za 1,9:1. Sazka vidí plzeňské šance vyrovnaně, na účast v hlavní fázi momentálně nabízí 1,82:1 stejně jako na vyřazení.

O postupu přes Kalju nikdo nepochybuje

O postupu Plzně přes Kalju nikdo nepochybuje. Viktoria podle názoru bookmakerů nakročí do dalšího kola už v úterý v Estonsku, na její výhru je kurz okolo 1,4:1. Plzeňský úspěch také předpokládá 99 procent tipujících.

Další dva české týmy Jablonec a Liberec se představí ve čtvrtek ve 3. předkole Evropské ligy a sázkové kanceláře příliš nevěří ani jednomu z nich. Favority na postup jsou podle bookmakerů spíše soupeři: na jabloneckého protivníka norský Strömsgodset lze u Fortuny tipovat v poměru 1,71:1, na libereckého soupeře FC Curych se dá vsadit za 1,46:1.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Ministři mají interpelace "na salámu", stěžuje si opozice. Vondráček se na ně kvůli docházce obrátí

Předseda sněmovny Radek Vondráček z vládního hnutí ANO se chce obrátit na vládu a jednat s ní o docházce ministrů na sněmovní interpelace. Řekl to při čtvrtečních interpelacích v reakci na stížnosti předsedkyně opoziční TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Adamové vadili chybějící ministři a prohlásila, že většina vlády má sněmovnu "na salámu".

"Chtěla bych vás tedy požádat pane předsedo sněmovny, aby, byť už se chýlíme ke konci volebního období a možná někteří ministři už si balí, tak aby opravdu nezanedbávali tuto svoji povinnost, abyste je k tomu vyzval jako jejich stranický kolega a aby se zkrátka nedělo to, že má většina vlády, ani ne polovina, ale většina vlády Poslaneckou sněmovnu na salámu," prohlásila předsedkyně TOP 09.

"Já těch stranických kolegů ve vládě moc nemám, možná jenom tak tři. Ale ujišťuji vás o tom, že se mi to taky nelíbí, že tady nejsou. Takže slibuji, že se obrátím na vládu, abychom ty interpelace nějakým způsobem řešili důstojnou formou," reagoval Vondráček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy