Boloňa s Krejčím otočila zápas proti Udine a vyhrála 2:1, Barák zůstal na lavičce

30. 9. 2018 17:23
V dresu vítězů nastoupil český reprezentant Ladislav Krejčí, který střídal v 62. minutě.
Udine prohrálo.
Udine prohrálo. | Foto: ČTK

Řím - Fotbalisté Boloni porazili v sedmém kole italské ligy na domácím hřišti Udine 2:1, zápas v 82. minutě rozhodl přízemní střelou k pravé tyči náhradník Ricardo Orsolini. V základní sestavě vítězného týmu nastoupil i český reprezentant Ladislav Krejčí, který střídal v 62. minutě.

Do vedení se dostali hosté po trefě Ignacia Pussetta v 32. minutě. Domácí stihli ještě do konce poločasu odpovědět, když se z hranice vápna trefil pod břevno Federico Santander. Obrat dokonal střídající Orsolini, který vstřelil rozhodující branku tři minuty po příchodu na hřiště.

Krejčí nastoupil od začátku ve třetím utkání po sobě a jeho celek podruhé zvítězil. Na lavičce Udine zůstal mezi náhradníky Antonín Barák.

Boloňa se po druhé domácí výhře v sezoně posunula na 14. místo. Dvanácté Udine prohrálo druhý zápas za sebou.

Úžasnou formu prokazuje na začátku ročníku janovský útočník Krzysztof Piatek, který z celkových 14 střel na bránu osm proměnil a nejméně jednou skóroval ve všech utkáních italské ligy. I díky jeho dvěma zásahům proti Frosinone vyhrál Janov 2:1 a slavil poprvé v sezoně výhru na hřišti soupeře. Domácí zůstali u dna tabulky a těšit je mohl pouze první vstřelený gól v soutěži.

V posledních dvou letech v rámci italské ligy spolu Fiorentina s Atalantou čtyřikrát remizovaly a domácí na popáté prolomili sérii nerozhodných výsledků vítězstvím 2:0. Účet zápasu otevřel v 63. minutě z penalty Veretout a v nastaveném čase přidal pojistku Biraghi.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

Boloňa - Udine 2:1 (42. Santander, 82. Orsolini - 32. Pussetto), Chievo - FC Turín 0:1 (88. Zaza), Fiorentina - Bergamo 2:0 (63. Veretout z pen., 90.+4 Biraghi), Frosinone - FC Janov 1:2 (41. Ciano - 33. a 36. Piatek), Sassuolo - AC Milán 1:4 (68. Djuričič - 50. a 90.+5 Suso, 39. Kessié, 60. Castillejo).

1. Juventus Turín 7 7 0 0 16:5 21
2. Neapol 7 5 0 2 13:10 15
3. Fiorentina 7 4 1 2 14:5 13
4. Inter Milán 7 4 1 2 10:5 13
5. Sassuolo 7 4 1 2 15:12 13
6. Lazio Řím 7 4 0 3 10:9 12
7. FC Janov 6 4 0 2 11:11 12
8. AS Řím 7 3 2 2 14:10 11