Boleslavští na úvod Tipsport ligy rozdrtili Pardubice

8. 1. 2016 12:16
Fotbalová Tipsport liga odstartovala vysokou výhrou Mladé Boleslavi 6:0 nad druholigovými Pardubicemi.
Radost Boleslavských.
Radost Boleslavských. | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Fotbalová Tipsport liga odstartovala vysokou výhrou Mladé Boleslavi 6:0 nad druholigovými Pardubicemi. Dvakrát se v dresu třetího celku ligové tabulky prosadili reprezentant Jiří Skalák a nová posila Ladislav Takács. Boleslav se tak ujala vedení v tabulce skupiny B, další skupiny odstartují v sobotu.

Mladá Boleslav postrádala lehce zraněné hráče Chramostu, Kúdelu, Kyselu či Radu, na soustředění s jednadvacítkou pak jsou Čermák s Vraštilem. V základní sestavě se objevily i nové posily Pauschek s Přikrylem a právě Pauschek se podepsal pod úvodní branku: vybojoval pokutový kop, ze kterého se nemýlil Skalák.

Hodně aktivní byl Baroš, který byl odměněn i gólově poté, co si na zadní tyči zpracoval centr a prostřelil gólmana. Ještě do poločasu pak zvýšil do prázdné branky znovu Skalák.

Do druhé půle domácí kompletně vyměnili sestavu a šanci dostali také mladíci z juniorky. Dvakrát se prosadil Takács, který nejprve mířil přesně z dálky a následně zužitkoval centr ze standardní situace. Skóre uzavřel mladý útočník Kozma.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina B (Mladá Boleslav):

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 0:6 (0:3)

Branky: 27. z pen. a 43. Skalák, 70. a 78. Takács, 31. Baroš, 79. Kozma.

Sestava M. Boleslavi:

I. poločas: Šeda - Pauschek, Křapka, Polom, Fleišman - Ščuk, Malpon - Skalák, Magera, Přikryl - Baroš.

II. poločas: Diviš - Pauschek, Křapka, Čmovš, Mendy - Skácel, Takács - Albina, Ladra, Houžvička - ?ozma. Trenér: K. Jarolím.