Boleslavská bitva s Nory nebude v žádné TV. Nabízely málo

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 7. 2015 15:00
Duel předkola Evropské ligy mezi Mladá Boleslaví a norským klubem Strömsgodset nebude vysílat žádná televize
Jiří Skalák bude ve vstupní bitvě Evropské ligy mladoboleslavskému týmu scházet
Jiří Skalák bude ve vstupní bitvě Evropské ligy mladoboleslavskému týmu scházet | Foto: Tomáš Liška

Mladá Boleslav - Kdo chce vidět duel 2. předkola Evropské ligy mezi FK Mladá Boleslav a norským klubem Strömsgodset, ten bude muset ve čtvrtek v 19 hodin na stadion nově přejmenovaný na Adidas Arenu. Žádná televizní stanice ho totiž vysílat nebude.

"Boleslavští to nechtěli," pokrčí rameny Jiří Ponikelský, ředitel ČT Sport.

A šéf mladoboleslavského klubu Josef Dufek jeho slova potvrzuje. "Nabídky na vysílání přenosu jsme dostali, ale po finanční stránce vůbec neodpovídaly našim představám. A my navíc máme jiný cíl, naplnit co nejvíc stadion, byť je teď doba dovolených."

Hlediště chce mít zaplněné co nejvíc, navzdory dalšímu nepříjemné skutečnosti. Hlavní hvězdy týmu Milan Baroš a Jiří Skalák totiž na první duel proti norskému soupeři ještě nebudou trenéru Jarolímovi po zdravotních problémech k dispozici. "Kádr máme ale dost široký, aby to kluci zvládli i bez nich," věří Dufek.

Tým Strömsgodset postoupil z prvního předkola přes Partizani Tirana po dvou výhrách (3:1 doma, 1:0 venku), v norské lize je v plném nasazení a o víkendu vezl výhru 2:1 z Lilleströmu. V průběžné tabulce norské ligy mu patří pátá příčka.

Zatím bez smlouvy, termíny rozházené

Co se týče dění kolem televizí, je pozoruhodné, že 11 dní před rozehráním Synot ligy ještě Česká televize nepodepsala kontrakt na vysílání přenosů z příštího ročníku. Dolaďují se poslední detaily.

Přesto už pracovní rozvrh zápasů a přenosů z prvního kola a druhého existuje.

1. kolo:

Sobota 25. července: 17:00 Teplice - Olomouc, Slovácko - Dukla, Příbram - Jablonec, Plzeň - Slavia (O2 Sport), 20:15 Jihlava - Sparta (ČT Sport).

Neděle 26. července: 17:00 Bohemians 1905 - Zlín, Brno - Ostrava, 20:15 Liberec - Mladá Boleslav (ČT Sport).

2. kolo:

Sobota 1. srpna: 15:00 Sparta - Ostrava (O2 Sport), 17:00 Teplice - Slovácko, Zlín - Jihlava, Olomouc - Příbram, 20:15 Dukla - Plzeň (ČT Sport).

Neděle 2. srpna: 17:00 Mladá Boleslav - Brno, Slavia - Liberec, 18:00 Jablonec - Bohemians 1905 (ČT Sport).

Standardně by Česká televize měla vysílat v pátek a v sobotu a O2 Sport v neděli, v úvodu soutěže se ale vysílací dny poněkud zpřeházely kvůli startům českých klubů v předkolech evropských pohárů.

Ještě před startem Synot ligy bude Česká televize vysílat zápas o český Superpohár, o který se v sobotu 18. července v 19.15 utkají Plzeň a Liberec.

Fanoušky navíc možná zaujme, že o týden později, 25. července bude ČT Sport od 17 h vysílat i los kvalifikačních skupin MS 2018 z Petrohradu.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Lékárníci požadují přístup k záznamům o lécích, které pacienti pobírají

Lékárníci chtějí mít stejný přístup do lékového záznamu pacienta jako lékaři. Jen tak podle nich mohou poskytnout pacientům co nejlepší péči. Léková novela nyní čeká ke schválení ve Sněmovně. Lékárníkům vadí, že Senát navrhl, aby si pacienti mohli vybrat, kteří lékaři a lékárníci budou moci nahlížet do pacientových lékových záznamů.

Vládní novela má v duchu původního záměru zajistit, že ošetřující lékaři a lékárníci budou sdílet údaje o lécích, které má pacient předepsané. Smyslem je zabránit předepisování léků, jejichž vzájemné užívání by mělo nežádoucí účinky na pacienta.

Návrh senátorů Jitky Seitlové a Václava Hampla z klubu KDU-ČSL má však umožnit, aby pacient mohl souhlas s nahlížením do lékového záznamu udělit všem lékařům a lékárníkům, nebo pouze vybraným. Souhlas by mohl udělit kdykoliv a kdykoli jej také odvolat. Senátoři to zdůvodnili mimo jiné obavami ze zneužití možnosti zjistit, jaké léky pacient bere.

"Obavy ze zneužití údajů jsou naprosto zbytečné. Lékárníci jsou jednak vázáni mlčenlivostí stejně jako lékaři, lékový záznam je navíc opatřen řadou zabezpečení. Pouze lékárník, ze všech pracovníků v lékárně, bude moci na základě vlastního osobního bezpečnostního certifikátu vstupovat do tohoto systému," sdělil dnes prezident lékárnické komory Lubomír Chudoba. Navíc, v lékovém záznamu bude zaznamenána kompletní elektronická stopa a případné zneužití bude podléhat významným finančním sankcím i trestněprávní odpovědnosti, dodal.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Skončila odstávka druhého bloku jaderné elektrárny Dukovany

V jaderné elektrárně Dukovany v sobotu skončila odstávka druhého bloku. Výroba elektřiny měla původně začít na konci června, ale kvůli opravě netěsnosti v parogenerátoru se odstávka o téměř tři měsíce prodloužila.

"Elektřinu začal blok dodávat ve 12:57 hodin", řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. V Dukovanech tak nyní pracují tři ze čtyř výrobních bloků. Na prvním výrobním bloku energetici dokončují plánovanou odstávku pro výměnu paliva.

"Přednost má vždy bezpečnost a jistota o stavu zařízení. Proto jsme si na diagnostice stavu, přípravě postupu, samotné opravě i následných zkouškách dali mimořádně záležet. Teprve na základě vyhovujících výsledků jsme se rozhodli druhý výrobní blok Jaderné elektrárny Dukovany opět uvést do provozu," uvedl ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský.

Plánovaná odstávka prvního bloku skončí na přelomu září a října. Elektrárna Dukovany je v provozu od roku 1985. Loni dodala do sítě 14,25 TWh elektřiny. ČEZ prověřuje možnosti provozu nynějších bloků přibližně do roku 2045.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Policie v Hongkongu znovu nasadila slzný plyn, ale demonstrace slábnou

Policie v Hongkongu dnes zasáhla slzným plynem a vodními děly proti další vlně demonstrací prodemokratického hnutí. Původně pokojný povolený protest na předměstí Tuen Mun se proměnil v potyčky s policií poté, co někteří demonstranti začali házet na policisty kamení a zápalné lahve.

Nepokoje tam během odpoledne utichly a několik stovek lidí se přesunulo ke stanici Yuen Long, kde se pokojná demonstrace opět zvrhla ve střety s policií. Protestů se podle policie zúčastnilo kolem 4300 lidí, tedy několikanásobně méně, než v minulých týdnech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy