Boleslavská bitva s Nory nebude v žádné TV. Nabízely málo

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 7. 2015 15:00
Duel předkola Evropské ligy mezi Mladá Boleslaví a norským klubem Strömsgodset nebude vysílat žádná televize
Jiří Skalák bude ve vstupní bitvě Evropské ligy mladoboleslavskému týmu scházet
Jiří Skalák bude ve vstupní bitvě Evropské ligy mladoboleslavskému týmu scházet | Foto: Tomáš Liška

Mladá Boleslav - Kdo chce vidět duel 2. předkola Evropské ligy mezi FK Mladá Boleslav a norským klubem Strömsgodset, ten bude muset ve čtvrtek v 19 hodin na stadion nově přejmenovaný na Adidas Arenu. Žádná televizní stanice ho totiž vysílat nebude.

"Boleslavští to nechtěli," pokrčí rameny Jiří Ponikelský, ředitel ČT Sport.

A šéf mladoboleslavského klubu Josef Dufek jeho slova potvrzuje. "Nabídky na vysílání přenosu jsme dostali, ale po finanční stránce vůbec neodpovídaly našim představám. A my navíc máme jiný cíl, naplnit co nejvíc stadion, byť je teď doba dovolených."

Hlediště chce mít zaplněné co nejvíc, navzdory dalšímu nepříjemné skutečnosti. Hlavní hvězdy týmu Milan Baroš a Jiří Skalák totiž na první duel proti norskému soupeři ještě nebudou trenéru Jarolímovi po zdravotních problémech k dispozici. "Kádr máme ale dost široký, aby to kluci zvládli i bez nich," věří Dufek.

Tým Strömsgodset postoupil z prvního předkola přes Partizani Tirana po dvou výhrách (3:1 doma, 1:0 venku), v norské lize je v plném nasazení a o víkendu vezl výhru 2:1 z Lilleströmu. V průběžné tabulce norské ligy mu patří pátá příčka.

Zatím bez smlouvy, termíny rozházené

Co se týče dění kolem televizí, je pozoruhodné, že 11 dní před rozehráním Synot ligy ještě Česká televize nepodepsala kontrakt na vysílání přenosů z příštího ročníku. Dolaďují se poslední detaily.

Přesto už pracovní rozvrh zápasů a přenosů z prvního kola a druhého existuje.

1. kolo:

Sobota 25. července: 17:00 Teplice - Olomouc, Slovácko - Dukla, Příbram - Jablonec, Plzeň - Slavia (O2 Sport), 20:15 Jihlava - Sparta (ČT Sport).

Neděle 26. července: 17:00 Bohemians 1905 - Zlín, Brno - Ostrava, 20:15 Liberec - Mladá Boleslav (ČT Sport).

2. kolo:

Sobota 1. srpna: 15:00 Sparta - Ostrava (O2 Sport), 17:00 Teplice - Slovácko, Zlín - Jihlava, Olomouc - Příbram, 20:15 Dukla - Plzeň (ČT Sport).

Neděle 2. srpna: 17:00 Mladá Boleslav - Brno, Slavia - Liberec, 18:00 Jablonec - Bohemians 1905 (ČT Sport).

Standardně by Česká televize měla vysílat v pátek a v sobotu a O2 Sport v neděli, v úvodu soutěže se ale vysílací dny poněkud zpřeházely kvůli startům českých klubů v předkolech evropských pohárů.

Ještě před startem Synot ligy bude Česká televize vysílat zápas o český Superpohár, o který se v sobotu 18. července v 19.15 utkají Plzeň a Liberec.

Fanoušky navíc možná zaujme, že o týden později, 25. července bude ČT Sport od 17 h vysílat i los kvalifikačních skupin MS 2018 z Petrohradu.

 

Právě se děje

Další zprávy