Boleslav: Zlepšili jsme presink, poháry by nám slušely

ČTK ČTK
17. 2. 2015 11:30
Fotbalisté Mladé Boleslavi vstupují do jarní části první ligy s cílem minimálně udržet současnou čtvrtou příčku, a zajistit si tak postup do evropských pohárů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi vstupují do jarní části první ligy s cílem minimálně udržet současnou čtvrtou příčku, a zajistit si tak postup do evropských pohárů. Rovněž hodlají uspět v Poháru FAČR.

"Síla kádru je taková, že čtvrté místo by nám slušelo. Také chceme postupovat v poháru a pokud možno až do finále," řekl ČTK prezident klubu Josef Dufek.

Mladá Boleslav pod vedením trenéra Karla Jarolíma v této sezoně hodně obměňuje kádr. I během zimy přišlo pět nových hráčů, navíc se z hostování v cizině vrátili Jan Štohanzl, Jan Šeda a Ondřej Kúdela.

Právě on by se měl začlenit do základní sestavy na post ve středu zálohy, který na podzim patřil Mikaelu Tavaresovi. Ten však jako jediný člen podzimní základní sestavy odešel a to do Sydney. "Věřím, že si s tím poradíme. Zatím to vypadá na Kúdelu," připustil Jarolím.

Vacek má podpořit ofenzivu

Původně měl tento post zacelit Jakub Rada z Bohemians Praha 1905, ale kluby se nedomluvily na odstupném. Hlavní posilou je tak Kamil Vacek ze Sparty, který však bude nastupovat spíše na podhrotu a více podporovat ofenzivu.

"Radu jsme chtěli, protože jsme do zálohy potřebovali levonohého hráče. To se nepovedlo, ale jsem rád, že jsme se domluvili se Spartou na příchodu Vacka. Už za těch pár dní ukázal, že je to kvalitní fotbalista a že bude velkým přínosem," míní Dufek.

Pozornost klubu se v zimě zaměřila i na posily ze zahraničí, když přišel estonský reprezentant Igor Subbotin, senegalský bek Gaston Mendy či z nižších německých soutěží Čechoněmec Jan Koch. Ten dokonce v generálce nastoupil ve stoperské dvojici s Lukášem Hůlkou, přestože oběma je teprve 19 let.

"Je to jedna z variant pro defenzivu. Uvidíme, jak to nakonec poskládáme. Koch je v rozehrávce konstruktivnější než Navrátil, ale zase potřebuje nabrat zkušenosti. Stejně tak Hůlka. Zkušenosti nepřijdou po pár zápasech," ví trenér Jarolím. Výhodou Kocha je i to, že je levák a že umí Česky, ačkoli vyrůstal v Německu.

Na soupeře s presinkem

Oproti podzimu by Mladá Boleslav měla vyrukovat na soupeře s kvalitnějším presinkem. "Snažili jsme se na tom přes zimu zapracovat. Určitě bych chtěl, aby nám presink fungoval lépe," řekl Jarolím.

Na druhou stranu se ale boleslavští trápili v přípravě s defenzivou. V devíti zápasech inkasovali 16 branek včetně tří v generálce s Táborskem, které při remíze 3:3 zužitkovalo každou šanci. "Dostáváme laciné góly, to by nás mohlo mrzet. Musíme na tom zapracovat, aby se to neopakovalo," řekl Vacek.

Jaro bude pro Mladou Boleslav důležité i z toho pohledu, že bude muset vyřešit situaci, kdy má polovinu základní sestavy poskládanou z hráčů na hostování a vedení klubu tak bude muset už v průběhu jara řešit, o které hráče bude usilovat na trvalý přestup či prodloužení hostování.

"Máme s kluby předběžnou dohodu, že když postoupíme do pohárů, tak by mohli tito hráči pokračovat. I my navíc máme hráče na hostováních jako je Řezníček a Chramosta. Během jara se ukáže, zda některé z těch hráčů budeme moci přivést na přestup či prodloužit hostování. Bude záležet také na ekonomické situaci," dodal Dufek.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy