Boleslav ukončila výhrou na Slovácku venkovní mizérii

10. 8. 2013 21:15
Mladá Boleslav ukončila sérii osmi zápasů bez vítězství na soupeřově hřišti. Naopak Slovácko vyšlo poprvé po šesti zápasech gólově naprázdno.
Jiří Štajner a jeho spoluhráči se mohl radovat poté, co Boleslav dokázala vyhrát po osmi předchozích nezdarech na hřišti soupeře. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili ve 4. kole Gambrinus ligy v Uherském Hradišti nad Slováckem 2:0 brankami Jasmina Ščuka a Jana Kysely.

Tímto výsledkem ukončila Mladá Boleslav sérii osmi zápasů bez vítězství na soupeřově hřišti. Naopak Slovácko vyšlo poprvé po šesti zápasech gólově naprázdno.

Fotbalisté Příbrami porazili Brno 2:1 a připsali si první výhru v sezoně.

Hosté vedli od 73. minuty po gólu Zavadila z penalty, ale domácí otočili skóre díky Tarczalovi a Tomášovi Pilíkovi, který se trefil z přímého kopu.

Fotbalisté Olomouce remizovali doma 2:2 s Teplicemi, když bod vydřeli v závěru i přes vyloučení Varadiho.

Ten sice nejprve poslal Sigmu do vedení, ale v 65. minutě viděl červenou kartu a Teplice toho využily k otočení skóre po gólech Mahmutoviče a Táborského. Jenže dvě minuty před koncem srovnal Doležal. Tři góly dávali střídající hráči.

Reportáž ze zápasu pražského derby mezi Spartou a Bohemians 1905 (2:1) si přečtěte ZDE.

Sigma i v deseti dokázala srovnat

Olomouc nastoupila bez svého kapitána a klíčového stopera Škerleho, který pykal za červenou kartu z duelu se Slavií.

Problémy v defenzivě však měly v úvodu Teplice, které v 15. minutě nechaly po pravé straně uniknout Faltu. Ten předložil míč před branku Varadimu, který prudce uklidil míč pod břevno.

Rychlou fotbalovou odpověď měl na kopačce Nivaldo, proti jeho střele do šibenice se vyšponoval vynikajícím zákrokem Zlámal.

Dobře sehranou standardní situaci ve 28. minutě málem korunoval gólem Šindelář, jeho hlavička po centru Javůrka mířila těsně mimo. O minutu později bylo opět horko před Zlámalem, když po rohovém kopu hlavičkoval do břevna Lüftner.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté. V 52. minutě mohl srovnat stav Litsingi, který se ve vápně dostal před Faltu, ale vyběhnutého Zlámala neprostřelil.

Důvod k větším obavám dostali domácí v 66. minutě, když se do šaten musel předčasně vydat Varadi po ostrém zákroku proti Krobovi na polovině hřiště.

Teplice stupňovaly svou snahu a v 75. minutě se dočkaly srovnání. Obrovský podíl na gólu měl domácí stoper Dreksa, který krátkou hlavičkou namazal střídajícímu Mahmutovičovi a ten po minutě na hřišti skóroval.

Obrat dokonali hosté za osm minut, když po Nivaldově pasu přehodil Zlámala Táborský. Ze zdánlivě ztraceného zápasu dokázal ještě vydolovat alespoň bod pro Sigmu Doležal, když hlavou poslal k tyči centr Javůrka.

Slovácku nepomohla ani posila Petr

V sestavě domácích se už objevila olomoucká posila Petr, na hrotu útoku zůstal Ondřejka. Právě on se dostal ve 12. minutě po sólovém úniku do vážnější střelecké příležitosti, kterou ale prováhal.

Boleslav spoléhala na rychlé protiútoky. Po jednom z nich pomohla chyba domácích zadáků Chramostovi k sólovému útoku, který zakončil střelou do tyče.

Postupně boleslavští fotbalisté převzali iniciativu, která jim vynesla ve 20. minutě vedoucí branku. Po rohovém kopu se míč odrazil ke Ščukovi, jenž tvrdou střelou překonal brankáře Melichárka.

Myšlenky na vyrovnání vzal domácím fotbalistům v 72. minutě obránce Kysela, k němuž se dostal po rohovém kopu odražený míč a tvrdou střelou ze pětadvaceti metrů přidal druhou branku. Po ní se už Slovácko nezmohlo na vážnější odpor.

Příbram zvládla obrat i bez Švancary

Příbramští se museli obejít v zápase s Brnem bez své největší letní posily, protože útočník Švancara přišel na hostování do Příbrami právě z Brna a dohoda klubů mu znemožňovala nastoupit ve vzájemném utkání.

Trenér Straka místo něj postavil do útoku Krbečka, který však vydržel na hřišti jen 28 minut, po nichž odstoupil kvůli zranění.

Krbeček se do té doby stihl podílet na největších příbramských příležitostech prvního poločasu. V deváté minutě po jeho přihrávce zblízka střílel Tarczal, ale Hladký míč vyrazil a zakončení Danoského o tři minuty později šlo mimo.

Hosté výrazněji ohrozili příbramskou branku jen jednou zásluhou Paška, jehož střela volejem z hranice pokutového území šla do tyče.

Nevýraznou pasáž hry z druhé části úvodního poločasu uťala přestávka a krátce po začátku druhé půle mohl otevřít skóre Abraham, jehož hlavičku s obtížemi vytěsnil Hladký.

V 72. minutě však  po sérii svých dvou prvních rohů v zápase se dostal k míči na levé straně pokutového území Traoré a po kličce Tarczalovi upadl. Rozhodčí odpískal penaltu, kterou Zavadil bezpečně proměnil střelou k pravé tyči.

Domácí vrhli všechny síly do útoku a penaltový hříšník Tarczal v 79. minutě odčinil svůj faul. Na hranici šestnáctky se s míčem otočil kolem bránícího hráče a přízemní střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

Nažhavená Příbram pokračovala v tlaku a za pět minut dokonala obrat. Střídající Pilík zakroutil přímý kop přibližně z 25 metrů přesně do levého horního rohu a zařídil tím první příbramskou výhru v sezoně.

Výsledky 4. kola:

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)

Branky: 20. Ščuk, 72. Kysela. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Pilný. ŽK: Košút, Daníček - Ščuk, Kúdela, Jarolím. Diváci: 4359.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Košút, Trousil, Kubáň - Volešák (65. Haša), Daníček, Petr (67. Rada), Valenta, Martan (46. Kerbr) - Ondřejka. Trenér: Habanec.
Ml. Boleslav: Miller - Kysela, Kúdela, Johana, Fabián - Ščuk, Jarolím - Zahustel, Chramosta (90. Jeslínek), Štajner (78. Bořil) - Nešpor (87. Štípek). Trenér: Minář.

1. FK Příbram - Zbrojovka Brno 2:1 (0:0)

Branky: 79. Tarczal, 84. Pilík - 73. Zavadil z pen. Rozhodčí: Ochotnický - Filípek, Vlasjuk. ŽK: Hájovský, Mareš, Abraham - Kroupa, Kaščák, Husár.
Příbram: Hruška - Jugas, Mišůn, Hájovský, Divíšek - Mareš (59. Stratil), Abraham (76. T. Pilík), Mašán, Tarczal, Danoski - Krbeček (28. Řezníček). Trenér: Straka.
Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Husár - Pašek (60. Frejlach), Kaščák, Zavadil, Traoré - Markovič (67. Škoda), Kroupa. Trenér: Grmela.

Sigma Olomouc - FK Teplice 2:2 (1:0)

Branky: 15. Varadi, 88. Doležal - 75. Mahmutovič, 83. Táborský. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Peřina. ŽK: Šindelář, Lietava, Vidlička, Koutný - Grigar, Ljevakovič. ČK: 66. Varadi (Olomouc). Diváci: 4920.
Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Koutný, Javůrek - Šindelář, Pospíšil (86. Ordoš), Navrátil - Varadi, Lietava (76. Doležal), Falta (90. Karaš). Trenér: Kotůlek.
Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Litsingi, Vachoušek, Jindráček (74. Mahmutovič), Ljevakovič, Nivaldo (90. Vůch) - Salami (61. Táborský). Trenér: Ščasný.

Sparta - Bohemians 1905 2:1 (0:1)

1. Sparta 4 4 0 0 11:4 12
2. Plzeň 3 3 0 0 13:2 9
3. Teplice 4 2 2 0 7:5 8
4. Mladá Boleslav 4 2 1 1 8:3 7
5. Liberec 3 2 0 1 4:6 6