Závěrečný uragán. Sparta se dotáhla na vedoucí Plzeň

FOTO Letenská střelnice. Tak Sparta popravila Slovácko
Fotbalisté Sparty nastoupili na hřiště po nešťastném vyřazení od Chelsea v Evropské lize plní odhodlání.
Kapitán Marek Matějovský zakládá další útok sparťanů, Letenští se ale hlavně v prvním poločase hodně trápili.
Marek Matějovský (vpravo) připravil o míč ležícího Ladislava Volešáka ze Slovácka.
David Lafata si zpracovává míč, přihlíží Petr Reinberk.
24. 2. 2013 17:05
Mladá Boleslav porazila Příbram a vyhrála už počtvrté v řadě.

Praha - Fotbalisté Sparty v 17. kole Gambrinus ligy rostříleli Slovácko 4:0 a bodově se dotáhli na vedoucí celek soutěže Plzeň.

Všechny góly Letenští nastříleli v závěrečné čtvrtině utkání, dvakrát se trefil Kadlec, po jedné brance přidali Zápotočný a Bednář.

Mladá Boleslav pokračuje i na začátku jarní části v podzimní vítězné sérii, když díky výhře 1:0 nad Příbrami získala tři body již počtvrté za sebou.

Smazat náskok čtvrté Olomouce se však Středočechům nepovedlo. Také Hanáci totiž doma uspěli, Slavii porazili 2:1.

Slovácko se dlouho drželo, pak jej Sparta smetla

Že nebudou mít se Slováckem snadnou práci, poznali sparťané hned v úvodu. Moravané pečlivě bránili a zahušťovali střed hřiště.

Zatímco domácí se do šancí nedostávali, hosté zahrozili Kunclem nebo Doškem. Exsparťanský útočník sice bezmocného Vaclíka překonal, jenže ve skórování mu zabránilo břevno. Následnou dorážku pak nasměroval těsně vedle Hlúpik.

Letenský ofenzivní prapor se snažil zvednout snad jen Kadlec, ovšem zatím se zastřeloval. V 67. minutě Sparta svůj zvyšující se nápor už zužitkovala. Po pěkné kombinaci se míč dostal z levé strany před pokutové území, odkud přesně pálil Zápotočný.

Snaživé Slovácko najednou odpadlo a Pražané toho využili k dalším trefám. Střeleckou smůlu prolomil slepenými góly Kadlec a účet zápasu uzavřel premiérovým zásahem Bednář.

Příbram se snažila, srazil ji vlastní gól

Propastný rozdíl mezi oběma týmy byl znát pouze v úvodu utkání, kdy tlak domácích rezultoval v šanci Magery. Díky gólmanu Hruškovi ale hosté neinkasovali, a tak se sami také vrhli do ofenzivy.

Několikrát zahrozil Střihavka, jenže Miller byl při jeho skluzu i nebezpečné dorážce na místě.

V 69. minutě měl na hlavě gól Johana, jeho příležitost však zmařila branková konstrukce. O tři minuty později se ale už Boleslav radovala. Po rohu zimní posily Jarolíma si míč do vlastní brány umístil Hájovský.

Další trefu mohl záhy přidat Štohanzl, ale neuspěl. Domácí to nakonec mrzet nemuselo, protože svůj náskok bez větších problémů uhájili.

V Olomouci rozhodnul divoký začátek

Vše podstatné se v Olomouci událo už v úvodní dvacetiminutovce. V 8. minutě sice poslal slávisty do vedení Gecov, ale brzké odpovědi v podobě gólů Doležala a Ordoše rychle poslaly vedení na stranu domácích.

Šance se rodily na obou stranách i nadále. Sigma ráda vedla útoky po Schulmeisterově straně, ale ten v největší příležitosti, při samostatném sólu, selhal.

17. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 72. Hájovský (vl.). Rozhodčí: Paták - Filípek, Mencl. ŽK: Nešpor, Mareš - Trapp, Pleško, Tarczal. Diváci: 2840.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Šírl - Jarolím (90. Ševinský), Opiela (60. Ščuk) - Mareš (60. Sloboda), Magera, Štohanzl - Nešpor. Trenér: Minář.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Krbeček, Trapp, T. Pilík (77. Koukal), Tarczal, Šlapák (72. Mareš) - Wágner (27. Střihavka). Trenér: Marko.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 2:1 (2:1)
Branky: 14. Doležal, 17. Ordoš - 8. Gecov. Rozhodčí: Nenadál - Kodrula, Kříž. ŽK: Houska, Ordoš - Gecov, Bortel. Diváci: 5057.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Šindelář, Dreksa, Vepřek - Houska, Pospíšil (69. Koutný) - Schulmeister (78. Petr), Ordoš, Navrátil (84. Varadi) - Doležal. Trenér: Pivarník.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Juhar - Zmrhal, Petrák, Gecov (72. Vošahlík), Mičola (83. Škoda) - Kisel (72. Škutka) - Fenin. Trenér: Rada.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:0 (0:0)
Branky: 74. a 77. Kadlec, 67. Zápotočný, 81. Bednář. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Jiřík. ŽK: Vácha - Trousil, Mezlík. Diváci: 4566.

Sparta: Vaclík - Zápotočný, Holek, Švejdík, Hybš - Přikryl (63. Kweuke), Matějovský, Vácha, Krejčí (83. Jánoš) - Kadlec - Lafata (80. Bednář). Trenér: Lavička.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík (79. Kovář), Reinberk - Hlúpik, Valenta (73. Trávník), Hofmann, Volešák, Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

1. Plzeň 16 10 4 2 27:11 34
2. Sparta 17 10 4 3 27:12 34
3. Jablonec 17 9 5 3 29:17 32
4. Olomouc 17 8 6 3 26:16 30
5. Mladá Boleslav 17 8 3 6 20:20 27
6. Dukla 17 5 8 4 27:23 23