Boleslav přestřílela Brno. Sedm gólů mělo 7 různých střelců

27. 10. 2013 19:05
Jiří Štajner slaví. Boleslav přestřílela Brno a posunula se na čtvrté místo tabulky. | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 12. kole první ligy otočili domácí utkání s Brnem a nakonec vyhráli vysoko 5:2.

Středočeši po dvou zápasech bez výhry opět naplno bodovali a posunuli se na čtvrté místo o skóre před Liberec, který však má k dobru pondělní dohrávku s vedoucí Spartou.

Brno povzbuzené pondělní výhrou nad Teplicemi začalo dobře i proti dalšímu favoritovi. V Mladé Boleslavi se dostalo do vedení v sedmé minutě po prvním rohu zápasu.

Zavadil poslal do vápna nízký centr, hlavou se k míči sklonil Buchta a poslal ho za brankáře Diviše, který znovu dostal přednost před Millerem.

Boleslav do půle zcela zápas otočila

Inkasovaný gól boleslavské hráče příliš nezaskočil a ještě před půlhodinou zápasu domácí otočili skóre třemi brankami.

Přestávkové plány Zbrojovky na zkorigování výsledku ještě více zkomplikoval pět minut po startu druhého poločasu Ščuk, který hlavou zvýšil na 4:1 svým čtvrtým gólem za posledních pět utkání.

Dominanci Středočechů přerušila v 54. minutě hrubka Štohanzla, který vyslal do úniku Skaláka, který snížil. Přestřelku zakončil v 67. minutě Nešpor. Brno tak prodloužilo čekání na venkovní ligové vítězství na 19 utkání.

Výsledek 12. kola:

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 5:2 (3:1)

Branky: 24. Štajner, 27. Štohanzl, 29. Chramosta, 50. Ščuk, 67. Nešpor - 7. Buchta, 54. Skalák. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, J. Paták. ŽK: Skalák (Brno). Diváci: 3417.
M. Boleslav: Diviš - Kysela, Smejkal, Johana, Kúdela - Jarolím, Ščuk - Štajner (73. Štípek), Chramosta, Štohanzl (63. Zahustel) - Nešpor (77. Šultes). Trenér: Minář.
Brno: Hladký - Janotka, Pernica, Buchta, Hyčka - Fischer, Zavadil - Skalák, Přerovský, Husár (54. Lutonský) - Pašek (75. Markovič). Trenér: Kotal.

1. Sparta 11 10 1 0 30:6 31
2. Teplice 12 8 2 2 33:13 26
3. Plzeň 12 7 4 1 24:9 25
4. Mladá Boleslav 12 6 4 2 25:12 22
5. Liberec 11 7 1 3 13:14 22
6. Dukla 12 4 5 3 14:11 17