Boleslav překvapení nepřipustila, je ve finále poháru

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
10. 5. 2011 19:37
Mladá Boleslav v Kroměříži vyhrála 1:3

Kroměříž - Až v odvetě semifinále skončila jízda Hanácké Slavie Kroměříž letošním ročníkem Ondrášovka Cupu. Třetiligový celek po nadějné remíze z prvního utkání s Mladou Boleslavi dnes prohrál na vlastním hřišti s favoritem 1:3 a po celkovém výsledku 2:4 se s pohárem loučí.

Naopak Mladá Boleslav míří do finále soutěže, kde se pravděpodobně utká se Sigmou Olomouc, která po prvním (zkontumovaném) duelu vede nad Slavií Praha 3:0.

Kroměřížská Slavia přitom do utkání s Boleslaví nevstoupila zle, ovšem výsledek utkání ovlivnily dvě situace z konce první půle. Nejprve v 35. minutě v samostatném úniku Chramosta skóroval přes domácího gólmana, a poté se o tři minuty později v podobné situaci přes padajícího brankáře Vogla sesunul k trávníku.

Kroměříž v poháru válí dál, remizovala v Boleslavi
Plzeň double nezíská. Postoupila Boleslav a Kroměříž
Rozhodnuto. Slavia - Olomouc 0:3, přišla kontumace

Rozhodčí Paták následně odpískal faul a vyloučil domácího brankáře. Televizní záběry ovšem ukázaly, že mladoboleslavský forvard přes strážce soupeřovy svatyně přepadl v podstatě bez cizího zavinění.

Do oslabených řad Kroměříže Boleslav udeřila ještě v 67. minutě, kdy se hlavičkou prosadil Marek Kulič, a o pět minut později, to když svoji vlastní střelu do brány dorazil muž zápasu Chramosta

Domácí se dočkali alespoň čestného úspěchu v poslední minutě utkání, v níž přísně odpískanou penaltu proměnil kapitán Slavie Ondřej Šilinger.

Odvetné utkání semifinále fotbalového Ondrášovka Cupu:

Hanácká Slavia Kroměříž - FK Mladá Boleslav 1:3 (0:1)

Branky: 89. Šilinger z pen. - 35. a 72. Chramosta, 67. Kulič. Rozhodčí: Paták - Filípek, Kordula. ŽK: Janoštík - Kysela, Opiela, Kúdela. ČK: 38. Vogl (Kroměříž). Diváci:4014. První utkání: 1:1, postoupila Boleslav.

Sestavy:

Kroměříž: Vogl - Stojaník, Šilinger, Klabal, Kovařík - Fiala, Budín (40. Jarka), Matoušek, Handl (67. Havlík) - Hromek, Janča (76. Janoštík). Trenér: Lehkoživ.

Boleslav: Miller - Kysela, Janíček, Rolko, Fabián - Mendy, Kúdela, Opiela (75. Procházka), Dimutsos (62. Dudka) - Chramosta, Kulič (68. Řezníček). Trenér: Stanner.