Boleslav porazila Jablonec a vystřídala ho na čtvrté příčce

25. 9. 2015 22:16
Fotbalový Jalonec opustil nejlepší čtveřici Synot ligy. A potvrdil, že se mu před vlasními fanoušky nedaří, neboť prohrál s Mladou Boleslaví 1:2. Právě Boleslavší jsou teď čtvrtí.
Hráči Jablonce klesli na páté místo Synot ligy.
Hráči Jablonce klesli na páté místo Synot ligy. | Foto: Milan Kammermayer

Jablonec - Fotbalisté Mladé Boleslavi překvapivě zvítězili v předehrávce 8. ligového kola v Jablonci 2:1. Skóre otevřel v první půli Aleš Čermák, po přestávce srovnal z penalty domácí Stanislav Tecl, ale hned za pět minut z dalšího pokutového kopu rozhodl Lukáš Magera. Jablonec tak nevyhrál ani v šestém domácím soutěžním zápase této sezony, naopak Mladá Boleslav v lize poprvé po pěti duelech zvítězila venku a dostala se před soupeře na čtvrté místo neúplné tabulky.

Kouč Jablonce Jaroslav Šilhavý nasadil rovnou do základní sestavy novou posilu, obránce Matěje Hanouska. Jeho celek vstoupil do utkání poměrně aktivně, ale s výjimkou Mingazovovy nepřesné střely si větší šanci nevytvořil.

Brzy začala hrozit i Mladá Boleslav, v jejíž sestavě navzdory předzápasovým informacím o zranění nakonec nechyběl střelec Skalák. Právě po jeho centru nebezpečně hlavičkoval Ščuk a brankář Hrubý měl plno práce, aby míč vyrazil.

V 37. minutě už hosté vedli. Skalák vysunul Bořila, ten vrátil pod sebe a Čermák s rozmyslem umístil balon k tyči. Dal svůj čtvrtý gól v této ligové sezoně.

Domácí kouč v poločase poslal na trávník Tecla místo Crnkiče a do 66. minuty vyčerpal i další dvě střídání, když na hřiště přišli Doležal a Trávník. Krátce poté Jablonci penalta. Brankář Šeda neudržel lehký centr v rukavicích, Tecl přes něj přepadl a sudí Ardeleánu nařídil pokutový kop. Sám Tecl pak střelou do středu srovnal a radoval se z první soutěžní trefy za Jablonec.

Mladá Boleslav ale na inkasovaný gól zareagovala zvýšenou aktivitou a brzy opět vedla. Magera ještě trefil tyč, ale v 75. minutě po Mingazovově zákroku na Bořila odpískal Ardeleánu další penaltu a Magera ji podobně jako Tecl s přehledem proměnil. Hosté tak potvrdili dobrou bilanci proti Jablonci, s nímž prohráli jediný z posledních devíti ligových duelů.

8. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

Branky: 70. Tecl z pen. - 37. Čermák, 75. Magera z pen. Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Antoníček. ŽK: Bořil, J. Rada, Šeda (všichni M. Boleslav). Diváci: 2236.

Jablonec: V. Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Matěj Hanousek - Hübschman - Mingazov, Greguš, Pospíšil (66. Trávník), Crnkič (46. Tecl) - Wágner (61. Martin Doležal I.). Trenér: Šilhavý.

M. Boleslav: Šeda - Bořil, Vraštil, Kúdela, Fleišman - Ščuk, J. Rada - Zahustel (89. J. Kysela), Čermák (76. Baroš), Skalák (90. Chramosta) - Magera. Trenér: K. Jarolím.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16