Boleslav oslabený PSG neporazila

SportPlus, ČTK
30. 11. 2006 22:39
Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi se v Poháru UEFA neprosadili ani proti desti hráčům Paris St. Germain  a remizovali na svém hřišti 0:0. Uvnitř: GALERIE
Mladoboleslavský Marián Palát v hlavičkovém souboji s Amara Dianem z Paris St. Germain v zápase Poháru UEFA. | Foto: Reuters

Boleslav nedokázala zužitkovat souvislý tlak a vstřelit gól soupeři, jenž hrál více než polovinu utkání bez vyloučeného Dianého.

Ale i jeden získaný bod nechal Mladé Boleslavi postupovou naději, k jejímu naplnění však musí za dva týdny zvítězit v Tel Avivu nad domácím Hapoelem.

Oproti minulému zápasu před týdnem v Bukurešti neposlal na trávník domácí kouč DušanUhrin dvojici Nesvadba, Vaculík. Jeho protějšek Guy Lacombe se sestavou zamíchal ještě více a do hry neposlal třeba hvězdy Rothena a Cissého. Přestože oba týmy vyznavají ofenzivní fotbal, souboj začaly opatrně a do bezhlavého útočení se nehnaly. Naopak dominovaly defenzivy a
na trávníku to byla taktická přetahovaná.

Do první vážnější šance se dostal v jedenácté minutě domácí kapitán Kulič, po centru Kysely však jeho hlavička šla vysoko nad břevno branky gólmana Landreaua. Domácí byli přece jen o něco aktivnější.

V 17. minutě po dlouhém odkopu dobře napadal soupeřovy obránce Pecka, míč se dostal ke Kuličovi, ale ránu stačil zblokovat jeden z obránců . Hosté o sobě dali vědět poprvé
ve dvacáté minutě, po nedorozumění v domácí obraně odcentroval Diané, ovšem portugalský ostrostřelec Pauleta namířil svůj projektil vedle tyče.

Clement Chantome z Paris St. Germain (vlevo) bojuje o míč s mladoboleslavským Markem Matějovským v zápase Poháru UEFA. | Foto: Reuters

Po pětadvaceti minutách stihla domácí citelná ztráta, ze hřiště odkulhal s poraněným svalem nejlepší střelec týmu Pecka a na jeho místo přišel Sedláček. Těžiště hry se stále víc přesouvalo před branku PSG, ale brankář příliš práce neměl. Z trestného kopu mířil Ševinský do zdi, s opakovanou ranou si Landreau hravě poradil.

Hosté působili v ofenzivě hodně bezradně, ale český tým se do trvalejšího tlaku nedostal. Jeho hru brzdilo hodně zbytečných nepřesností ve středu hřiště a plno ztracených míčů.

Ve 34. minutě přesto byli domácí blízko brance. Po rozehraném trestném kopu pálil Kulič jen do obránců, odražený míč se dostal k Palátovi, který však sám před brankářem napálil míč přesně
na něj. Těsně před koncem poločasu ukázal rozhodčí druhou žlutou kartu Dianému a o minutu dříve než ostatní aktéry jej poslal do kabiny.

Pryč je však lehkost s jakou mladoboleslavští přehráli v prvním kole Marseille. Ani proti oslabenému soupeři si nedokázali po přestávce vytvořit trvalý tlak, nedostali se ani do vážnější šance.

Amara Diane (vlevo) z Paris St. Germain v souboji s mladoboleslavským Mariánem Palátem v zápase Poháru UEFA. | Foto: Reuters

V 63. minutě se po rohu dostal odražený míč ke Kuličovi, který vypálil sice tvrdě, ale jen doprostřed branky, kde stál připravený gólman. Na druhé straně pálil v dobré pozici z úhlu Hellebuyck a Miller po dlouhé době nečinnost stačil vyrazit míč na roh.

Postupem času přece jen domácí celek soupeře přitlačil, ale obrana PSG dirigovaná českým reprezentantem Rozehnalem pracovala spolehlivě. Pokud se již domácí dostali ke střelbě, tak hosty od inkasovaní brany uchránil Landreau. Poradil se s tvrdou ranou Poláčka,  když už hlavička Rajnocha směřovala za jeho záda, tak jej na brankové čáře zastoupil Pauleta.

Výsledek:
FK Mladá Boleslav - Paris St. Germain 0:0
Rozhodčí: Panič - Tutun, Mirič (všichni Bosna). ŽK: Poláček, Ševinský, Brezinský - Diané, Baning, Yepes, Dramé. ČK: 45.+2 Diané (PSG). Diváci: 4840.