Boleslav díky penaltě na Dukle remizovala a zůstala čtvrtá

16. 10. 2015 22:11
Fotbalisté Mladé Boleslavi v předehrávce 10. kola první ligy díky penaltě Lukáše Magery zachránili remízu 1:1 hřišti Dukly. V 80. minutě však obrana Dukly udělala dvě velké chyby. Rada chybně vyboxoval míč a Štetina ve vápně zahrál rukou. Nařízenou penaltu pak suverénně proměnil Magera a připsal si sedmý ligový gól v sezoně.
Radost hráčů Mladé Boleslavi
Radost hráčů Mladé Boleslavi | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi v předehrávce 10. kola první ligy díky penaltě Lukáše Magery z 80. minuty zachránili remízu 1:1 hřišti Dukly. Svěřenci Karla Jarolíma ukončili sérii tří výher a zůstali na čtvrtém místě tabulky. Pražané, kteří vedli od 40. minuty po trefě Bosňana Aldina Čajiče, jsou dál jedenáctí.

Boleslavští přijeli s vizitkou nejofenzivnějšího celku soutěže, hráči Dukly je však do blízkosti brankáře Rady nepouštěli. Úvod zápasu nabídl vyrovnanou a bojovnou partii bez větších šancí, pouze domácí Považanec, Mareš a Hanousek z dálky stříleli nepřesně.

Největší možnost Mladé Boleslavi měl až v závěru první půle Zahustel, který dostal hodně prostoru a postupoval sám na Radu, jenže ránu mu na poslední chvíli zblokoval Gorkšs. Dukla bleskově odpověděla a ve 40. minutě otevřela skóre. Po rychlé rozehrávce Krmenčík přiťukl míč Čajičovi a bosenský záložník se z hranice šestnáctky trefil k tyči.

Středočeši byli po několika vteřinách druhého poločasu blízko vyrovnání, když tečovanou střelu Skaláka zastavilo břevno. Po hodině mohl rychlou akci Pražanů zakončit gólem Mareš, ale z první vypálil nad branku.

Boleslav si ani po příchodu střídajícího útočníka Baroše nedokázala vytvořit souvislý tlak a vypadalo to, že poprvé v sezoně nedá gól. V 80. minutě však obrana Dukly udělala dvě velké chyby. Rada chybně vyboxoval míč a Štetina ve vápně zahrál rukou. Nařízenou penaltu pak suverénně proměnil Magera a připsal si sedmý ligový gól v sezoně.

10. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
40. Čajič - 80. Magera z pen. Rozhodčí: Hrubeš - J. Paták, Hrabovský. ŽK: Gorkšs - Magera, Bořil. Diváci: 1353.

Dukla: F. Rada - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Marek Hanousek, Čajič, Považanec - Berger (85. Daniel Tetour), Krmenčík (90.+1 Jeřábek), Jakub Mareš (76. Jurendič). Trenér: Kozel.

M. Boleslav: Šeda - Bořil, Kúdela, Vraštil, Fleišman - J. Rada, Ščuk (69. Malpon) - Zahustel (58. Baroš), Čermák (64. Chramosta), Skalák - Magera. Trenér: K. Jarolím.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16