Boleslav začne bez Baroše, spoléhá na rozjetého Chramostu

ČTK ČTK
13. 7. 2015 14:22
Fotbalisté Mladé Boleslavi chtějí v nové sezoně minimálně obhájit čtvrtou příčku v tabulce a pokusit se být většími konkurenty Plzni, Spartě a Jablonci
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi chtějí v nové sezoně minimálně obhájit čtvrtou příčku v tabulce a pokusit se být většími konkurenty Plzni, Spartě a Jablonci než v minulém ročníku, kdy na třetí Severočechy ztratili 18 bodů. Rovněž se chtějí pokusit prosadit v Evropské lize, do které vstoupí ve čtvrtek ve 2. předkole proti norskému Strömsgodsetu, i když vědí, že vzhledem k nenasazení to budou mít velmi těžké.

"Přes léto se udělal velký kus práce, z hlediska posil můžeme být spokojeni. Měli bychom tak být připraveni na další výkonnostní posun a rádi bychom více pozlobili týmy nad námi," řekl novinářům prezident klubu Josef Dufek. "Musíme jít ale krok po kroku a ten první je už teď ve čtvrtek. Od vstupu do sezony se bude odvíjet naše další úspěšnost," dodal.

Baroš první zápas nestihne

Mladá Boleslav prošla přes léto výraznou obměnou. Z jarního kádru odešli například brankář Aleš Hruška, Kamil Vacek, Michal Ďuriš, Tomáš Wágner či Matěj Končal, naopak přišli gólman Róbert Veselovský, Aleš Čermák, Jakub Rada a z hostování se vrátil Jan Chramosta.

Nejslavnější posilou je bývalý reprezentant a vítěz Ligy mistrů Milan Baroš. Ten však většinu přípravy trénoval individuálně a první zápas sezony ještě nestihne. Ve středu pak má dorazit i defenzivní univerzál Vojtěch Kubista na roční hostování z Jablonce.

"Měli jsme měsíc na to, abychom se připravili. Jsem rád, že se nám povedlo nové hráče v rámci možností zabudovat. Rada ukazuje, že by nám měl pomoct ve středu hřiště. Dokáže hru usměrňovat a dodává naší hře to, co nám v minulosti chybělo. I Čermák je hodně šikovný. Pak samozřejmě Baroš, který sice teď má individuální režim, ale brzy se zapojí a svými zkušenostmi nám pomůže," řekl trenér Karel Jarolím.

Chramosta zářil v přípravě

Velkou posilou se ukazuje i navrátilec z Plzně Chramosta, který byl v přípravě s pěti góly nejlepším střelcem. "Doufám, že si to nevystřílel. Mám z něj radost, ale hlavní je, abychom dobře fungovali jako tým, ať už góly střílí kdokoli," dodal Jarolím.

Středočeši v přípravě sehráli sedm zápasů, z nichž pět vyhráli a nastříleli v nich 20 branek. "Věřím, že ty výsledky z přípravy budeme schopni potvrdit i v soutěžních zápasech. V lize chceme obhájit pozice zaručující start v evropských pohárech. A také bych rád zlepšil herní projev, aby to bylo na koukání, abychom hráli více ofenzivně," řekl trenér Jarolím.

V úspěšnou sezonu věří i kapitán Lukáš Magera. "Všichni jsme připraveni a ochotni udělat vše pro to, abychom byli úspěšní. Musím poděkovat vedení, že přivedlo hráče, abychom byli ještě silnější. Tým je dobře poskládaný a můžeme pomýšlet na nejvyšší příčky," prohlásil mladoboleslavský útočník.

Pomoci k dobrému vstupu do sezony má i nový trávník na stadionu, který se od nového ročníku přejmenuje na Adidas Arénu.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy